Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

rycerz


Rekomendowane odpowiedzi

Twoja ręka - wiosna muskająca drobinki piasku na skórze, drżąc tęsknotą.
Namalowałbym Cię bezimienną, pod tęczówką pozwolił na sen. Chcę unosić się pragnieniem niemego człowieka do głosu, niewidomego do spojrzenia w bezmiar morza, w bezdechu płuc bezdomnego, który umiera na skraju ulicy. Nigdzie nie pójdzie, nie zaniesie się śmiechem, nie uroni łzy za swoje nieszczęście. Nie będzie nieśmiertelnym pomnikiem, ani sercem noszonym na rękach. Może ktoś za nim zapłacze, a może...
Ale wróćmy do mnie. Do wędrowcy, który próbuje upchnąć do kieszeni drogę, po której szłaś, żeby cię nie zgubić. Chcę ją wyłożyć przed oczami i wierzyć, że będziesz na jej końcu. To czerwony dywan tkany przez języki mężczyzn, na których byłaś, którzy cię "kochali". Nie znam ich, ale dywan zabrałem. Nie chcę, żebyś się zraniła. A może lepiej gdybyś szła po kamieniach? Wtedy mógłbym nosić cię na rękach - bezimienną księżniczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny, liryczny tekst. Trochę potknięć interpunkcyjnych:

(...) Nie będzie nieśmiertelnym pomnikiem ani tym bardziej sercem noszonym na rękach. Może ktoś za nim zapłacze, a może …
Ale wróćmy do mnie, do wędrowcy, który próbuje upchnąć do kieszeni drogę, po której szłaś, żeby cię nie zgubić, żeby móc ją wyłożyć przed oczami i wierzyć, że będziesz na jej końcu. To czerwony dywan tkany przez języki mężczyzn, na których byłaś, którzy cię „kochali”. Nie znam ich, ale dywan zabrałem, bo nie chcę, żebyś się zraniła. A może lepiej, gdybyś szła po kamieniach, wtedy mógłbym nosić cię na rękach – bezimienną księżniczkę.

Spotkać takiego rycerza, to marzenie chyba każdej kobiety.
Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...