Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek Wawrzyńki - Poeta ukryty?


Rekomendowane odpowiedzi

Marek Wawrzyński - polski poeta współczesny. Urodził się w Nowosielcach koło Sanoka w 1965 roku. Jest laureatem konkursu literackiego Czasu Kultury z 1996 roku. Wydał tomiki wierszy:

* Wiersze Kraków 1992,
* Spis treści Kraków 1999,
* Zeszyt Kraków 2001,
* Na stronach Kraków 2005,
* 129 wierszy polskich Kraków 2007.

Publikował w Dekadzie Literackiej, Frazie, Toposie, Megalopolis, Arkadii, a także w tłumaczeniu na ukraiński w kijowskiej Literaturze Plus. Pracuje jako barman w Vis-à-vis na Rynku Głównym.

Źródło: wikipedia

"Szukając informacji o MARKU WAWRZYŃSKIM można odnieść wrażenie, że jest to człowiek trudny, skryty i niechętny publikowaniu swojej twórczości. Trudno go spotkać, trudno znaleźć, trudno porozmawiać.

W niedzielny wieczór przy Brackiej 15, jak co tydzień, powoli zapełnia się Cieplarniane wnętrze. W każdym z pomieszczeń panuje wesoły gwar, z głośników płynie cicha melodia. Przy stoliku w kącie rozmawiają Michał Krzywak (prowadzący wieczór autorski) z Markiem Wawrzyńskim (autorem). Podchodzę, przedstawiam się i… jestem przygotowana na zdawkową odpowiedź, a spotykam się z serdecznym powitaniem i miłą rozmową. Dla potwierdzenia mojej opinii wysnutej z research’u dotyczącego Marka Wawrzyńskiego, Michał, zapowiadając jego wejście na „scenę”, mówi: „Kiedy zacząłem badać postać poety Marka, on mi uciekał strasznie. Czegokolwiek nie przeczytałem, odnosiłem wrażenie, że to jest poeta, który się ukrywa, nie lubi, do którego dostęp jest ograniczony, trudno dostać tomiki. Zastanawiałem się właśnie, czy to jest taka legenda zbudowana wokół ciebie, czy rzeczywiście tak jest?”

Autor: Agnieszka Mochel
Żródło:www.mol.czwartawladza.edu.pl/nowy/



Na to pytanie warto sobie odpowiedzieć szukając książek Marka Wawrzyńskiego, a specjalnie dla www.poezja.org przygotowany został pierwodruk utworów z cyklu: "wiersze inspirowane niemieckim katalogiem znaczków z 1938r."

Miłej lektury



Danzig

500 milionów marek
mocną czcionką
w tle herb miasta


1923r.




Bosnien

franciszek józef
znana twarz
na zawsze


1915r.




Fiume

rzymska wilczyca
romulus i remus
w rocznicę połączenia


1919r.




Turkei

mustafa kemal
w marynarce
pod muszką


1931/36r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...