Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

haiku


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • kogo lub co ty pragniesz kochać że ma wystarczyć i nic więcej a może czule pieścić kota lub pełną kibić i w sukience :)
    • bardzo dobry tekst poruszający ważne tematy  jak znajdę chwilę czasu odpiszę w oddzielnym poście    umykają gromadami nasze chwile nikt ich nigdy tak do końca nienasyci porywają jakieś skrawki zdarzeń byłych by przypomnieć albo martwić lub rozliczyć .... :)
    • @poezja.tanczy  Zło czai się wszędzie i dla obcych...
    • Okrutne dla kobiet są sceny biblijne. Nie żal mi starców od Zuzanny, która im nie uległa. Nie wiem, czy masz przed oczami obraz  Artemizji Gentileschi? Która akurat została zgwałcona. W ludziach drzemie okrucieństwo, czy to masz na myśli, gdy nie czujemy żalu za lubieżnymi starcami?   Ciekawe zestawienie. Pzdr.      
    • Bezruch, który znosi ból brzucha. Który to dzisiaj papieros? Czytam o natychmiastowym trzeźwieniu – Ro 15-45 13 nigdy niedopuszczone na rynek. Internet mówi – powodem ilość powikłań, podręcznik podnosi obawy etyków. Komu wierzyć w tak prostej rzeczy -   starcom czy dzieciom, redagującym Wikipedię, ruchowi powietrza na Wiatracznym Rondzie, czy martwej naturze zastygłej na obrazie? Pochłania mnie akapit o wierności, wazopresynie, dostępnym analogu w donosowej postaci zmieniającym bieg zdarzeń, cytat – „poprawia też pamięć”. Może tutaj jest pies pogrzebany, cały dowcip? –  pamiętać o żonie. Dalej. Akapit o herbacie – w opozycji do kawy, aktywacji receptorów, uldze w drodze, myśleniu o tym co za chwilę, dziś. Jakbym słyszał Chrystusa. Dawno straciłem wiarę – nie tyle w Boga, co w ludzi. GABA – bez zamartwia się płatnościami. Sprawdzam wpływy, aktywa, przelewy, straty - wydatki na sieroty, dać sto złotych czy połowę? Oto dylemat bogatych w dziecięcych wioskach – mieć czy być, kultowa pozycja Ericha Fromma w czasach liceum. Moralność wspierają pieniądze (podobnie jak miłość) i Alka Seltzer w aptece – acetylosalicylowy kwas w małej dawce, ASA w skrócie, dobry przy zawale, zły na ból brzucha. Wolę mieć kociokwik, kaca, nawet hangover – europejski styl. W radiu wczorajszość – Jerofiejew: wszyscy tenorzy są obrzydliwi – ten sam koncert, który słyszałem na żywo przed laty Gabi – jej czarne włosy, półprofil odjętej piersi, ślizganie się palców po mojej twarzy, mokrej klawiaturze, słychać fałszywą nutę w głosie  przy odbiorze badań. Opinia profesora bliska abderytom o filozofie. Tak, piszę swój traktat o szaleństwie. Jak długo trzeba kpić, by zyskać przydomek – roześmiany? Ile grać, by zadowolić starca? I kiedy sam stanę się stary, żądając usunięcia gołębi na balkonie – sms: liczyłem, że potraktuje pan posadzkę chlorem, Sławomir. Nie znoszę Sławomirów. I tych, którzy nie sławią miru, nawołując do wojen. Putto - uśmiechnięty malec – zagląda mi przez ramię. Oto odpowiedź na postawione pytanie – należy   wierzyć dzieciom, nawet jeśli kłamią – są urocze. To jedyny argument. Dziecięce wioski. Całe wioski roześmianych, renesansowych aniołów. Hospicja. Tak samo łyse jak dorośli.   Wieczór. Gabi nie spóźnia się bez powodu. Powinna być już w domu, ślizgać się po klawiaturze, grając tintinnabuli (dzwonek do drzwi – złuda); nieprawda, że Faure to tylko Pie Jesu, zaprzecza, gryząc końcówkę włosów dla większego efektu – jest aż nadto dziewczęca. Sięgam po papierosa  – wynik stresu. Który to już dzisiaj? Wciąż świdrujący ból brzucha, taniec nocyceptorów wzbudzanych przez ASA. Bezruch. Jedynie wiatrak kręci się na stole – w tę samą stronę, co przed laty ona.  
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...