Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Konkursy poetycki - Wyniki wierszy Jury


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wyniki oceny wierszy członków Jury:
www.poezja.org/debiuty/pdf/wyniki_jury.pdf

Wiersze można poczytać tutaj:
www.poezja.org/debiuty/viewtopic.php?id=104561

Na czerwono zaznaczyłem utwory, które zostaną wydrukowane.

Przyjęliśmy, że co najmniej 10 pkt. +, ale nie więcej jak 50%, może zostać wydrukowane.

Serdeczne podziękowania dla Romana Bezeta za pomoc!

ps. Małgorzata Sztuczka to moja żona. Ukończyła filologię polską na UMK i pracuje jako nauczyciel j. polskiego. Poprosiłem Ją o pomoc i mam nadzieję, że nikogo nie obrusza ten fakt :) Staraliśmy się, aby nasze oceny były sprawiedliwe i adekwatne.

Z poważaniem
Andrzej Sztuczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mi pasuje jak najbardziej i jury i wyniki :D. Z filologów, to do tej pory najwięcej moich wierszy naczytał się, bądź nie naczytał, Krzywak ;) a i u niego nawet nie zebrałbym takich not. Duże dzięki i duże poparcie z mojej strony, oby nasze wytwory były jak najczęściej ocieniane przez podobne gremia,
zdrówko,
Jimmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na oceny, jakie dostały moje teksty i reszty jurorów, ja się utwierdzam, że króluje, podoba się szmira i syf (w większości przypadków), a nie wyjście poza konwencję, literalność. Zdaję sobie sprawę, że wiersze, których się nie rozumie, ciężko ocenić jakkolwiek chociażby lekko ponad limes inferior, ale na mój rozum to jest zamknięcie się w schematach i szablonach. Na mój rozum oceniających dopadła pewna tendencyjność. Na mój rozum jest to zupełnie zrozumiałe, że nawet najgorszy gniot kolegi nagradza się 6. Natomiast nie pojmuję, jak ludzie, których (przynajmniej część) uważałem za inteligentnych, wybiera niekiedy wręcz koszmarne wytwory (bo mianem wierszy ja tego nie jestem w stanie nazwać). To się tyczy zarówno części konkursowej ogółu oraz jurorów. Nie chodzi mi tutaj tylko o moje teksty. Zresztą. Tak jestem zarozumiały, przemądrzały, zachowuję się jak gówniarz, bo nie wygrałem lizaka w nagordę i inne takie. Aczkolwiek wiem, co jest dobre. Ale to tak, jak z muzyką. Jedni słuchają Milesa Davisa, inni Kalibru 44. To jest po prostu farsa. Nawet żal mnie nie chce ścisnąć za dupę. Ja dziękuję wszystkim osobom z forum, które pomogły mi się rozwijać. A teraz do niewidzenia. Spadam stąd, bo mi się robi niedobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Panie Dominiku, biorąc udział w konkursie nie zawsze trzeba zakładać, że otrzyma się najwyższe noty. Obrażając wszystkich, tupiąc nóżkami i trzaskając drzwiami zachowuje się Pan dokładnie jak to dziecko. Spokojnie. Będzie jeszcze niejeden konkurs, w którym będzie inne jury, będzie można spróbować swoich sił ponownie.

Andrzej Sztuczka
a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Młody Bóg? Jeszcze jeden (S)twórca? Przebóg!

Każdy ma własne odczuwanie poetyki. te wiersze są kontrowersyjne. w każdym coś go psuje. wydaje mi się, że trzeba było bardziej przemyśleć wybór. w autorze wiele kipi i pominięcie go całkiem wydaje mi się dużą niezręcznością. ale to podobnie jak w konkursie podstawowym, też chciałoby się powiedzieć, kurczę, poproszę inny zestaw. wyszło niedobrze.

tak mi się.

Pozdrawiam
/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to że czyjeś utwory nie weszły do tomiku, nie znaczy, że "króluje szmira i syf". Bea stwierdza, że pominięcie autora wydaje się dużą niezręcznością. Lecz przecież w konkursie nie chodziło o autorów, ale o wiersze. Być może pominięcie autora jest rzeczywiście niezręcznością, ale pominięcie konkretnych utworów, które zaproponował już nie. Na każdym spoczywała duża odpowiedzialność wyboru odpowiednich utworów do konkursu. Jeżeli Mr.Suicide sam stwierdza, że ciężko oceniać wiersze, których się nie rozumie, to znaczy, że zdawał sobie sprawę jakie utwory proponuje.

Nie każdy lubi "wyjście poza konwencje", bo pytam: o jakie konwencje chodzi? Konwencje zrozumienia? Osobiście nie przepadam za poezją "współczesną" i zawsze staram się pisać tak, by mógł to zrozumieć przysłowiowy "prosty człowiek". W przeciwnym razie poezja pożre samą siebie, a poeci skończą w małych pomieszczeniach, czytając nawzajem swoje ambitne utwory, które nie obchodzą nikogo poza nimi.

Oczywiście nie twierdzę, że poezja współczesna nie ma wartości, bo choćby czytając forum znalazłem wiele świetnych wierszy, także pisanych przez Mr.Suicide. Nie należy jednak wymagać, by takie wiersze się wszystkim podobały. Nie przyglądałem się dokładnie utworom ostatecznie wybranym, zrobię to, gdy tomik wyjdzie. Nie uważam jednak, by jury popełniło rażące błędy w ocenianiu. Zgodziliśmy się na takie, a nie inne osoby i ja ufam, że podejmowały dobre decyzje. A jeżeli ktoś czuje się pokrzywdzony, to za rok może się zrewanżować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



nie kwestionuję wyników. mogę się prywatnie nie zgadzać z niektórymi ocenami, ale ich nie podważam. żeby było jasne. widzę jedynie, że jednak szersze grono jurorów daje bardziej obiektywne wyniki. zwykła statystyka. aczkolwiek i większość nie zawsze ma rację.

zaś z tym pożarciem, to przesadzasz. to jakieś sf literackie ;)

Pozdrawiam
/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



nie kwestionuję wyników. mogę się prywatnie nie zgadzać z niektórymi ocenami, ale ich nie podważam. żeby było jasne. widzę jedynie, że jednak szersze grono jurorów daje bardziej obiektywne wyniki. zwykła statystyka. aczkolwiek i większość nie zawsze ma rację.

zaś z tym pożarciem, to przesadzasz. to jakieś sf literackie ;)

Pozdrawiam
/b

No tak, ale jak ktoś zakwestionuje jakiś wiersz to ojojojojoj, zgłoszenia do moderacji nawet są wysyłane.
Ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...