Jan Rybowicz Opublikowano 14 Lutego 2010 Autor Zgłoś Opublikowano 14 Lutego 2010 współczesny żołnierz poezji wojownik z klawiaturą w ręce Szift Enter Spacja Szift Enter Spacja czekista cudzych myśli sokista obcych torów kopista nie swoich strof liryk megowego łącza forumowy piewca obrzydłej tfurczości - Siemka! napisałem wiersz. jest beznadziejny ale może komuś się spodoba plizka oceńcie. - #!$?J:-p:* Och naprawdę tak myślisz. Dzienki zaraz wkleje nastepne.
Nikodem_Ópatowski Opublikowano 14 Lutego 2010 Zgłoś Opublikowano 14 Lutego 2010 tak sobie myślę, że taka hiperbola ma sens-przypomnienie, żeby nie zidiocieć do reszty. Bo to, żeby się nie poddać dotyczy każdego, internet bez wątpienia ułatwia tworzyć kicz ale jeśli chodzi o to czy pisanie przez internet ma sens to tak forma w tym sensie nie ma znaczenia, bo co to za różnica dla rewelacyjnego wiersza czy pierwszy raz pojawi się online czy w tomiku. Największy łoś(antypoeta) może wydać tomik wierszy i wszystkim rozdać- w tym wypadku to ta pseudo-twórczość o której mówisz i nie jest potrzebny net. myślę, że jednak klasyczny, jasny kicz nie jest problemem tego forum, a jak ktoś nawet coś takiego napisze to nie może liczyć na pochwały tylko na pomocną dłoń w postaci krytyki czasem nawet konstruktywnej a co do konkretnej oceny wiersza to się nie podejmuję:) pozdrawiam
śpiewającawoda Opublikowano 14 Lutego 2010 Zgłoś Opublikowano 14 Lutego 2010 Podoba mi się forma twoich wierszy: zwięzła, opanowana, rzeczowa. Przeczytałem wszystkie i swoją opinię wyraziłem w komentarzu do wiersza "Filozofia". Temat wiersza "Poetus Internetus" trochę mnie przeraził. Ale skoro ty decydujesz się pisać tu swoje, może aż tak źle nie jest z plagiatowaniem itp. Dobrze, że ten wiersz napisałeś - daje on sporo do myślenia. Ps. Chciałem jeszcze dodać parę uwag w odniesieniu do komentarza Nikodema: 1. Kicz. Piszący nie czyta dobrych, uznanych poetów i w rezultacie nie jest w stanie dostrzec bezwartowości swojej poezji, a więc i forum mu w tym nie pomoże. 2. Krytyka. Ktoś, kto zna wartość swoich wierszy, krytyki nie musi się obawiać ani specyjanie z nią liczyć. Na tym forum krytyka to często uwagi grzecznościowe lub złośliwe, a więc też nie wielki z niej pożytek. 3. W mojej opini ok. 5% wierszy na tym forum to całkiem niezłe, choć może nie zawsze do końca dopracowane, wiersze. 4. Dlaczego chcemy pisać, dlaczego - być czytani? To temat sam w sobie, jak wszystkie, niezgłebiony. Niektórzy z nas, widocznie, muszą ciągle badać swój stosunek do rzeczywistości i w swoim podróżach wyobraźnią szukać towarzystwa. (Tak właśnie się obawiałem, że skończę na gadulstwie.) Pozdrawiam i z zainteresowaniem będę czytał twoje wiersze tu na Internecie. Komentarz Nikodema również bardzo trafny, a jednak szkoda, że nie zaryzykował parę słow krytyki.
bestia be Opublikowano 14 Lutego 2010 Zgłoś Opublikowano 14 Lutego 2010 Dla mnie ten wiersz jest ciekawy, gdyż jednak zastanawia o pisaniu przez komputer, ale dobrze napisałeś, gdyż mamy XXI wiek i tylko nieliczni czytają książki, bo wszystko jest w komputerze i myślę iż on jeszcze nie do końca , ale z czasem zastąpi biblioteki. Dlatego coraz ciężej wydać tomik, gdyż książka traci wartość. Co do wiersza , to bardzo trafny, jednak nie podoba się słowo ,,obrzydłej", no już pomijam ,,tfurczość" gdyż zawsze można zastosować cudzysłowie. Odnośnie wiersza to nasunęła mi się pewna wypowiedź filozofa ,,Nie chowaj swoich dzieci, jak ciebie chowano, gdyż czas nie stoi w miejscu, tylko biegnie do przodu" serdecznie be
H.Lecter Opublikowano 14 Lutego 2010 Zgłoś Opublikowano 14 Lutego 2010 współczesny żołnierz poezji wojownik z klawiaturą w ręce W tym wypadku skończyło się jedynie na klawiaturze... ; )
Jan Rybowicz Opublikowano 14 Lutego 2010 Autor Zgłoś Opublikowano 14 Lutego 2010 Dziekuje za komentarze. [spiewajacawodo] ciesze sie, ze Ci sie podoba. Mam nadzieje, ze moge liczyc na Twoje krytyczne spojrzenie pod moimi kolejnymi wierszami. Nowy zamiescilem wlasnie w dziale dla poczatkujacych. Zapraszam i pozdrawiam.
Jan Rybowicz Opublikowano 14 Lutego 2010 Autor Zgłoś Opublikowano 14 Lutego 2010 Małe sprostowanie. Wiersz zamieszczony nie w dziale dla poczatkujacych tylko w warsztacie.
Don_Kebabbo Opublikowano 15 Lutego 2010 Zgłoś Opublikowano 15 Lutego 2010 Może Autor tu przegina Może ma tu trochę trochę racji Lecz kto pisać nie zaczynał Od Shit Enter oraz (Spacji)? Pozdrawiam.
Magnetowit_R. Opublikowano 16 Lutego 2010 Zgłoś Opublikowano 16 Lutego 2010 nie bierze mnie. medium powstało, medium umozliwia upublicznianie swoich wierszy, mysli, muzyki czy ciała...,to są realia i tak bedzie. selekcja jest nasza, zawsze mozna sie odciąć;) chyba dobrze ze nie zrealizowałem pomysłu wiersza - zapisu rozmowy gg matki alkoholiczki umawiającej sie na seks za kase na alko, i proszącej o pukanie ciche bo córka spi za zasłonką.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się