Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Christine

Użytkownicy
  • Postów

    640
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Christine

  1. @Migrena Twój wiersz jest hipnotyzujący. Ma niesamowitą temperaturę - od chłodu "mokrego aksamitu" po "wrzące srebro oddechu". Ciemność, która ma masę - ta metafora jest świetna! Super tekst!
  2. @Alicja_Wysocka Śliczny! W całości śliczny! Cudnie piszesz!
  3. @Alicja_Wysocka Urzekł mnie Twój deszczowy wiersz! Mam kalosze - jak tylko spadnie deszczyk - pójdę na spacer, wspominając Ciebie i ten tekst i połażę po kałużach. A co tam, niech się gapią. :))))
  4. @Berenika97 Porównałaś dwie osoby różnym podejściem do życia na ziemi. Cieszę się, że "bagatelizujesz" ten niby błąd i cieszysz, że jesteś. Mam nadzieję, że ten marudzący coś wreszcie zrozumie. :)
  5. Christine

    zięba

    @Berenika97 Uroczy! Taki wiosenny -tulipany i zięba. :)
  6. @Berenika97 Super! Można to różnie interpretować, dla mnie może to być zwrócenie uwagi na nadmierny konsumpcjonizm.
  7. @Łukasz Jurczyk Bardzo mi się podoba- odarłeś piramidy z turystycznego i historycznego blichtru - to tylko zmaterializowany, architektoniczny strach! :))))) Budujemy z lęku, bo tylko on nie ma daty ważności.
  8. @Łukasz Jurczyk Wysoka jest cena za bóstwo jednego człowieka - tysiące innych ludzi płaci za to w walucie starości lub śmierci. Świetny! Nic innego mi nie przychodzi do głowy. :) Szukaliśmy prawdy, znaleźliśmy oazę pełną słonych złudzeń.
  9. @Alicja_Wysocka Alu - to jest subtelne i śliczne! Już nawet nie potrafię inaczej skomentować, bo wszystko co napiszę będzie zbyt trywialne.
  10. Christine

    CHIŃCZYK

    @Zbigniew Polit Limeryk ma być dowcipny i inteligentny - tak mi kiedyś powiedziała pewna pani profesor od historii literatury.
  11. @Simon Tracy Mroczne , ale tekst jest niesamowity! Pozdrawiam.
  12. @A.Between W zasadzie - niezły wiersz, niezła rzecz! :))) Czuję tu tęsknotę. Pozdrawiam.
  13. @Berenika97 Bardzo poruszający wiersz! Przypomniała mi się pewna starsza osoba, która co roku przygotowywała się na przeprowadzkę do "lepszego świata". Nie wiem , czy robi to nadal, ale wiem, że niedługo skończy 95 lat. :) Podoba mi się ta nuta gotyckiego klimatu. :)
  14. @Berenika97 I wrócił z niczym. A bal nadal trwa. ;)
  15. @Migrena Mój pies właśnie to usłyszał i kiwa głową. :))) Świetne!
  16. @Migrena Język tego wiersza pracuje jak Pelagia - nie odpuszcza! :))) Dokłada warstwy, nie pozwala odetchnąć. Forma gęsta jak treść - świetne! Też może będę teściową - wiem już jaką nie być! :))
  17. @Migrena Zachwyciłeś mnie tym wierszem.Ukazałeś swoją romantyczną naturę. A dziś - znowu się zachwycam. Przepiękny wiersz!
  18. @Migrena Nie zostawiłam wcześniej komentarza, ponieważ miałam w domu sytuację awaryjną i musiałam się stąd ewakuować. Nadrabiam więc zaległości.:) Po przeczytaniu tekstu, który mnie rozbawił, pomyślałam, że każdy,kto po trzydziestce kichnął i "coś mu tam strzeliło w krzyżu" , poczuje głęboką więź z podmiotem lirycznym. Każda metafora jest celna - jak ten but patrzący z podłogi jak prokurator- moja ulubiona. :))) Wiersz śmieszny, ale coś tam zostawia pod skórą.:)))
  19. @Migrena Czytałam i co chwilę zatrzymywałam się, bo czułam, że ktoś zajrzał mi do środka bez pytania. ;) "Nie przegrywam siebie" - to krótka i bardzo trafna definicja dojrzałości. Mimo, że dowcipny i groteskowy - jednak zastanawia - czuję w nim pewną głębię do przemyślenia. Podoba mi się!
  20. @Łukasz Jurczyk To zdanie mogłoby być samodzielnym mottem dla każdego traktatu o upadku imperiów. Świetny, filozoficzny i mądry tekst! Fatamorgana. Sięgnął po niebo, a chwycił tylko wiatr.
  21. @Alicja_Wysocka Ależ Alicjo, nic nie tracisz. Osobiście wolę wiersze wolne, bo zawsze te rymowane wydawały mi się, jakby pisane na siłę. Pod dyktando rymów , a nie z wrażeń, przeżyć czy refleksji. Ale Twoje rymowane są lekkie, jakby rymy nie miały tu nic do rządzenia - były po prostu przypadkowo. :)
  22. @Alicja_Wysocka Świetnie, życzę wobec tego tylko takich "napadów" i nieskończenie wiele różnorodnych wstążek na kokardy. :))))
  23. @Simon Tracy Przeczytałam z zainteresowaniem. To bardzo dobry tekst, wciągający i dla mnie egzotyczny , ale przez to bardziej intrygujący. Pozdrawiam z uznaniem dla pióra i wyobraźni.
  24. @Simon Tracy Galicyjski realizm w najlepszym wydaniu. I na końcu to "jutra dla nich nie ma" - brzmi jak epitafium i jednocześnie jak coś zwyczajnego. Świetny tekst!
  25. @Alicja_Wysocka A teraz piękny i smutny,o przemocy i braku oparcia. Do refleksji. Takie wiersze są bardzo potrzebne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...