Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Christine

Użytkownicy
  • Postów

    640
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Christine

  1. @Migrena Ależ proszę, dzięki za teksty, które mogłam przeczytać. :))) Za wszystkie!
  2. @Migrena Również pozdrawiam - wiosennie i świątecznie.:)
  3. @Migrena Bardzo dziękuję za wiosenny powiew. Czasami nie warto szukać porównań. Niektóre rzeczy są zbyt wielkie, by zamknąć je w słowach. Wystarczy, że są. Serdecznie pozdrawiam. :)
  4. @Migrena Pozdrawiam. W tej ciszy głębokiej, co koi i tuli, Świat nagle przestaje się śpieszyć i gonić. Pod powieką spokój - jak w miękkiej koszuli, Możesz w nim na chwilę swe serce schronić. To nie jest ucieczka, lecz powrót do siebie, Gdzie sny budują ogrody jaskrawe. Odnajdziesz tam gwiazdy na własnym niebie, I ciszę, co leczy chwile niełaskawe.
  5. @Łukasz Jurczyk To bardzo ciekawy opis traumy narratora. krew ma smak metalu moje palce to spusty których nie umiem cofnąć
  6. @Simon Tracy To mroczny, mocny i przepełniony erotyzmem śmierci gotycki wiersz. Myślę, że tytuł mógłby być trochę subtelniejszy. Ale to mój subiektywny odbiór. Tekst jest wyśmienity!
  7. @Simon Tracy Świetny tekst, w moim guście. A grafika - bardzo mroczna, ale sugestywna.
  8. @Migrena Dziwny ten tekst, słodko-gorzki, groteskowy,filozoficzny, trochę egzystencjalny- po prostu eklektyczny. :) Ale, jak to u Ciebie - metafory są genialne! Pozdrawiam.
  9. @Migrena Podmiot liryczny chce kochać świat, który "zdarza się zbyt gwałtownie", ale paraliżuje go własna śmiertelność i ograniczoność zmysłów. Przejmujące jest zestawienie narodzin z zapachem grobu oraz bezsilność wobec śmierci. Świetny tekst - drażni jak osad spalin i mięty na skórze. To komplement. :)
  10. @Migrena Nic mi nie pozostaje, jak podpisać się pod komentarzami. To emocjonalna rzeźnia - jak kiedyś słyszałam o mocnych tekstach. Lektura zostawia po sobie osad mroźnej bieli i długą ciszę. Pozdrawiam.
  11. @Berenika97 Bardzo dobry tekst. Czytałam z dużym zainteresowaniem, jak fragment dobrej powieści. Zresztą, Twoja proza jest coraz lepsza. Na pewno nie nudzi.:)
  12. @Berenika97 Nie mam słów, aby wyrazić mój podziw. To po prostu jest śliczne! Takie delikatne i liryczne. :)
  13. @Berenika97 Świetny wiersz. Znam takie spotkania dawnych , najczęściej szkolnych przyjaciół. I czasami się dowiadujesz, że owa przyjaciółka ma bogatego męża i podróżuje z nim po całym świecie , a ty masz tylko słuchać i podziwiać zdjęcia z podróży. Jak powiedziałam, że najnudniejszą rzeczą jest oglądanie cudzych zdjęć z podróży - to się obraziła i siedziała tylko po to, aby dokończyć deser. :) Tak to bywa.:)
  14. @Berenika97 Też bym tak chciała! Zakochiwać się ciągle na nowo w tym samym mężczyźnie - to znaczy, że wart jest tej miłości.
  15. @Łukasz Jurczyk Zaintrygował mnie ten fragment Strzelam na oślep. Niech bogowie też się domyślają. A to dlatego, że jest takie kretyńskie przysłowie - Człowiek strzela a Pan Bóg kule nosi. Zastanawiam się, skąd ono się wzięło w naszej "kulturze", czyżby z antyku? Świetny tekst - grobla jest , ale jest też problem dla Macedończyków. :) Pozdrawiam.
  16. @Łukasz Jurczyk Świetny tekst - zawsze zastanawiałam się, co na to "druga strona". Pokazujesz zmianę myślenia Tyreńczyka - od niedowierzania do zrozumienia nadchodzącej klęski. Ostatnie wersy podkreślają, że przyczyną tragedii była pycha i zbyt duża wiara we własne bezpieczeństwo, ale też pycha wroga.
  17. @Migrena Jak ja lubię czytać Twoje wiersze - takie inne, nietuzinkowe, fantastyczne! :) Uzupełniamy się. :))))
  18. @Łukasz Jurczyk Wielkie osiągnięcia rodzą się z uporu, lecz zawsze wiążą się z cierpieniem i kosztami. Dobrze, że to podkreśliłeś. I to tak fantastycznie. Pozdrawiam widzę ich pot zanim grobla dotknie murów fala zamieni się w krew
  19. @Łukasz Jurczyk Piękne komentarze i wszystko jasne. Zwróciłam uwagę na postać króla. Symbol bezwzględnej siły i determinacji zdobywcy. Świetne! oczy pełne pyłu niczego nie widzą poza tym wąskim pasem usypanej śmierci każdy kamień wrzucony do wody to moneta dla Charona
  20. @A.Between Ten wiersz jest świetny! To zmiana spojrzenia na życie - od prostego, beztroskiego przekonania do refleksji wynikającej z doświadczenia choroby i przemijania. Pozdrawiam
  21. @A.Between Piękny wiersz. Czuć w nim spokój i czułość. Najbardziej ujęło mnie zdanie o "sprawdzaniu świata z psem" . Taki konkret a nadaje całości autentyczność.
  22. @Berenika97 Twój przekaz jest klarowny - współcześnie uczucia stały się powierzchowne i wystawione na pokaz, jak „relacje na żywo”. Dawniej emocje były głębokie i autentyczne, dziś często są odbierane jak efekt specjalny. I to jest racja, ale też dzięki "relacjom na żywo" zwiększyła się ilość przestępstw. Ludzie bezmyślnie informują również przestępców o swoim życiu. Ważny wiersz, pięknie napisany. Pozdrawiam.
  23. @Berenika97 Fajne mini i niestety prawdziwe. To ostatnie zdanie - już nieraz na kimś postawili kreskę a nawet krechę! Pozdrawiam.
  24. @Berenika97 Piękny wiersz! Zwróciłam szczególną uwagę na opis wyostrzającego się wzroku i powracających konturów, który podkreśla stopniowe uświadamianie sobie rzeczywistości. Szczególną rolę odgrywa chwila ciszy przed nazwaniem świata, kiedy „wszystko staje się sobą”. Ostatni obraz zapowiada początek dnia i niesie ze sobą nastrój nadziei. Taki spokojny i refleksyjny. :)
  25. @Migrena Czytam Twój wiersz jak tekst o ontologicznym głodzie. O ludziach, którzy mają w sobie tyle pustki, że muszą ją wypełniać "śmiercią na raty". To wiersz, który nie pozwala odwrócić wzroku - te atrybuty polowania (dyplomy, trofea, zdjęcia) zamieniam na dowody rzeczowe w procesie o emocjonalne bankructwo. Dobrze, że o tym napisałeś i to tak wspaniale. szklane oczy na ścianach nie mrugają one tylko cierpliwie czekają aż cisza myśliwego rozsadzi go od środka @Berenika97 Pięknie i wzruszająco napisałaś, załzawiły mi się oczy. Pozdrawiam. @violetta Przeczytaj komentarze, może zrozumiesz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...