Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Christine

Użytkownicy
  • Postów

    640
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Christine

  1. @Alicja_Wysocka Świetna puenta! Zaczyna się jak klasyczny, sielski liryk, a kończy uroczą, ludzką zazdrością. Biedny pan wiatr! :) Fantastyczny wiersz! :)))
  2. @Alicja_Wysocka Zabawny wierszyk. Proponuję odstawić Tuwima i innych, którzy rymowali! Niech aspiryna asonansu będzie z Tobą! Masz świetne i lekkie pióro!
  3. @Łukasz Jurczyk Wiersz jest psychologicznym studium weterana, dla którego wojna stała się jedynym bezpiecznym środowiskiem, a pokój i powrót do domu budzą większy lęk niż pole bitwy. I tak jest do dziś - teraz potrafimy to nazwać jako syndrom stresu pourazowego, ale chyba nie potrafimy całkowicie wyleczyć. Świetny tekst!
  4. Christine

    Kropelki deszczu.

    @Berenika97 Bardzo subtelne to haiku i plastyczne.:)
  5. @Berenika97 Śliczna liryka, rzeczywiście w stylu japońskiego minimalizmu. Bardzo przyjemnie się czyta. :)
  6. @Łukasz Jurczyk Wiersz ten można czytać jako uniwersalne studium upadku każdej cywilizacji. Pokazuje moment, w którym kultura przegrywa z pierwotną, destrukcyjną siłą zdobywców. Zgliszcza mówią wprost, Kroniki to tylko mgła, Ogień zna prawdę.
  7. @Migrena Ależ to jest fantastyczne! Zero litości dla czytelnika. Ten intymny dramat rozpisany na cztery konkretne archetypy (profesor, malarz, kucharz i narrator jako „cień od oddechów”) nadaje całości świetną dynamikę, mimo że wiersz opowiada przecież o totalnym uwięzieniu i marazmie. No i puenta - wyciszona, z wodą zabierającą słowa „szybciej niż człowiek zdąży się przyznać”, zostawiła mnie w ciężkim osłupieniu. Niesamowity tekst! :)
  8. @Migrena Przed pojawieniem się ukochanej osoby świat był „światłem bez pamięci”, pustką. Dopiero drugi człowiek „wypowiada nas z niczego” i uczy ciało, jak istnieć. „Czy ty wypowiadasz mnie z niczego” - kwintesencja miłości jako aktu stworzenia. Genialne! :)
  9. @Alicja_Wysocka Zaglądam do Ciebie, bo mądrze i pięknie piszesz.:)
  10. @Alicja_Wysocka Ekonomia w każdej dziedzinie sprawdza się.:) Pozdrawiam.:)))
  11. @Alicja_Wysocka Bardzo mądrze napisałaś - czasami też mam takie odczucia. :))) Super! Tak mi przyszło do głowy, że czasami komentarze też podnoszą rachunki za odpady... :)
  12. @Alicja_Wysocka Piękny, choć niezwykle smutny nokturn. Paradoksalnie tym wierszem udowodniłaś, że poezja nadal ma wielką moc.
  13. @Migrena To niezwykły wiersz, który opisuje bliskość nie przez czułość, ale przez destabilizację. Jakbyś pisał nie o miłości, tylko o tym, co miłość robi z rzeczywistością. A to coś innego. Świetny tekst! :) Pozdrawiam.
  14. @Berenika97 Pozornie o pieczeniu, a tak naprawdę o tym, jak bardzo potrafi boleć bycie uformowanym przez coś, co nie pyta, czy chcesz. Świetny wiersz! :)
  15. Christine

    haiku - zegar...

    @Berenika97 Przypomniałam sobie, że już czytałam, ale rzeczywiście miałam do niego wrócić. Widocznie czas domagał się czegoś innego. :))
  16. @Łukasz Jurczyk Zemsta nigdy nie przynosi konstruktywnego finału. Kiedy opadną emocje, wypali się ogień i skończy wino, zwycięzcy zostają z niczym - dosłownie na zgliszczach. Niezwykle ciekawy tekst! Wstyd kryje gwiazdy, Zgasł ogień wielkiej zemsty, Została pustka
  17. @Łukasz Jurczyk To mocny, cyniczny , ale też dumny monolog kobiety, która wie, że uroda to nietrwała waluta, a prawdziwą władzę nad ludźmi daje współdzielenie ich bólu i znajomość ceny ludzkiej duszy. Świetny! One mają jedwab. Ja - szorstkie płótno, w które wycierają krew.
  18. @Berenika97 To serdecznie Cię pozdrawiam właśnie z Krakowa! :)
  19. @Alicja_Wysocka Nie daj sobie skubać piórek! :)))) Potrzebne są do fruwania. :)
  20. @Berenika97 I wzajemnie! Serdecznie pozdrawiam.:)
  21. @Berenika97 Ten obraz nie ma perspektywy, wracam do swego świata - on jest równie fałszywy.
  22. @Berenika97 Diabeł z konfesjonału słucha spowiedzi, mnich pyta - wiesz, kto tu siedzi?
  23. @Alicja_Wysocka Dowcipnie! Oczywiście nikt tego nie zdoła zrobić. :) Sama podejmiesz decyzję. :) No chyba, że gęsia skórka zawiedzie. :)))) Pozdrawiam. :)
  24. @Berenika97 Widzę to: Chłop rzuca perły przed świnie, rechocze, widząc zadziwienie. :)
  25. @Alicja_Wysocka Sympatyczny wierszyk! Podziwiam tłumaczenie chociaż nie znam języka.:))) Ale fajnie się czyta!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...