Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 012
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Ładnie wprost i aforycznie, a co do zabawy, jak o dębach, wbijam żołędzie patykiem na jesieni w różnych miejscach i potem obserwuję. Inicjatywa obywatelska, albo samowolka, jak wolisz. Jestem ojcem bardzo wielu drzew, a to mój praktyczny wkład to Twojego tytułowego apelu.
  2. @Robert Witold Gorzkowski Dzięki Robercie, a tego stanu ducha Ci życzę. Pozdrawiam
  3. Bardzo ładnie, a ta kromka bliskości robi wrażenie. Pozdrawiam
  4. i od nadmiaru wątpliwości, bo one też nie pomagają. Pozdrawiam
  5. Bardzo poruszający wiersz, a najbardziej te proste słowa: I samotnie siedzimy przy stole Pozdrawiam
  6. Jak już doszło do takich klimatów, to nawet najlepsza herbata i inne gesty nie pomogą.
  7. Marek.zak1

    Maruda

    Tak, nasi przodkowie, a i niejeden z nas, walczyli o to, żebyśmy mogli wybierać i trzeba to robić. Nie ma kandydatów idealnych, dlatego należy wybrać, podobnie, jak często wybierają kobiety swoich partnerów, najlepszego z dostępnych. Pozdrawiam
  8. Bardzo ładnie:)). Pozdrawiam
  9. @Corleone 11 Dokładnie, a Holandia jest krajem w którym byłem kilka razy po niewiele dni, więc bardzo mało wiem, bo dopiero dłuższy pobyt i praca z localsami pozwala na te głębsze refleksje. Pozdrawiam.
  10. Fajnie napisane, ja z drugiej strony Wisły, ale córka mieszkała na Ursynowie, wiec ją odwiedzałem. Mieszkanie jak budowane wtedy, a inne były rzadkością. Pozdrawiam.
  11. Szczerze, oczekiwałem na więcej refleksji na temat ludzi, kraju, relacji polsko - holenderskich, bo 5 lat to jest na tyle długi pobyt, że o te pogłębione refleksje można się pokusić. W tym fragmencie więcej jest o Afryce, niż o samej Holandii, a przecież jest to ciekawy kraj, o którym mógłbyś więcej napisać. . Pozdrawiam
  12. Było warto?
  13. Genialny twórca, dla mnie z uwagi na twórczość literacka i malarska, podobny do Wyspiańskiego. Obaj generalnie byli związani z Galicją, podobnie jak Fredro, i mz dlatego ich twórczość jest diametralnie inna niż pisarzy mieszkających w w Rosji. Pozdrawiam Robercie.
  14. Masz, masz:). Pozdrawiam
  15. -Mistrzu, mam wszystko, ale nie jestem szczęśliwa. -Szczęście to stan ducha, a z duchem różnie bywa.
  16. Zgadza się. Stary i biedny to skreślony. Życie. Pozdr.
  17. Nie będzie mój, to niech będzie drzewem. Zazdrość taka bywa.
  18. Co jest w necie, zostaje w necie i niech tam będzie. Pozdrawiam
  19. Los człowieczy jest istotnie kruchy, a wiemy, że w proch się odwrócimy, niemniej jednak nie zwalnia nas to od wykonywania obowiązków, dążenia do wyznaczonych celów, nawet jeśli wiemy, że aż tak dużo od nas nie zależy. Zresztą, jakie mamy wyjście? Ciekawy, osobisty bardzo wiersz. Pozdrawiam P.S. dochować wierności, bo łączy się z dopełniaczem, chociaż ta zasada jest coraz mniej przestrzegana.
  20. Ludzie lubią przyspieszać bieg wydarzeń może z nudy, czy oczekiwaniem, że jutro będzie się działo, a przecież szkoda dzisiaj, bo nie wróci. Pozdrawiam
  21. Pięknie napisany mądry wiersz. Rozumu nie warto oddalać, a zawsze i nigdy znaczą często do pierwszego konfliktu. Pozdrawiam.
  22. Bardzo mi się podoba a najbardziej część #4 o rozdwojeniu między poczuciem szczęścia i obowiązku, co jak dojrzali faceci wiemy że ma miejsce nierzadko, nawet w udanych relacjach. Osobiście uważam, że ostatnia część nie pasuje do całości, wręcz z nią koliduje, ale to moje odczucie. Pozdrawiam
  23. -Mistrzu, twój pies wiekowy ciągle jest ruchliwy, ma radość w oczach, widać że jest szczęśliwy. -Ruch codzienny, jedzenie dobre, choć z umiarem, i miłość co daje się cieszyć życia darem.
  24. To zaciąganie hamulców nawet w myślach, to jest fajna nowość dla mnie w treści i formie. Co do przyjaźni po, mz nie da się. Za dużo utopionych, skrytych emocji i żalów. Pozdrowienia
×
×
  • Dodaj nową pozycję...