Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 014
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. @Franek K Lenistwo jest grzechem głównym, co jest nieco w sprzeczności z biologią, bo to cecha charakteru, z którą jednak można i należy walczyć. Większość tę walkę przegrywa, co sprzyja życiowym porażkom. Wygranie oczywiście niczego nie gwarantuje, bo w życiu gwarantowana jest tylko śmierć. Pozdrawiam.
  2. -Mistrzu, czy masz radę jak uniknąć porażek, oraz innego typu nieprzyjemnych zdarzeń? -Bardzo będzie pomocne, jeśli zrobisz wszystko, by dać odpór wrogowi, własnemu lenistwu.
  3. Co za dużo to niezdrowo - sprawdza się wszędzie.
  4. Marek.zak1

    (ostatni dzień lata)

    Już wieczorem padało, ale przestało:).
  5. Bardzo mi się podoba w treści i formie. Bywa często, że spycha się łódź z mielizny i zaraz wpada na skały, bo żywioły silniejsze od nasze (wolnej, silnej) woli. Super wyszło. Pozdrawiam. P.S. ten chuj bardzo na miejscu i nie da się go niczym zastąpić.
  6. Pomaga pogoda w tym wzmaganiu, bo plaża, miłe widoki, a i na ulicy więcej można zobaczyć:). Pozdrawiam
  7. To czucie wiosny mnie ujęło:). M
  8. Jedno z największych polskich zwycięstw, warto przypominać:). Pozdrawiam
  9. @Franek K Bardzo się cieszę, jak czytam Twoje fajne teksty, a myślę, ze mistrzowi z Czarnolasu też jest miło, ze go po tylu latach wspominają i jest inspiracją:). Czekam na następne. M.
  10. @Starzec Tak to się często dzieje, z tym ze timing jest różny, bywa, ze kilka miesięcy, a i wiele tat. Pozdrawiam
  11. @Franek K Tak lubię taki format, poetyczny, a nie przeszkadza akcji i dywagacji, co mistrz Kochanowski dowodził wiele razy. Co do fraszki, mistrz przekazuje młodzieńcowi reguły gry, bo nawet jak są wyjątki, to są wyjątki:). Fajnie wyszło. Pozdrawiam.
  12. te bilety na lepsze jutro, chyba już nie ma. Pozdrawiam
  13. @Łukasz Jasiński Szanowny Panie, Proszę nie spamować i pisać paszkwili pod moim wierszem, nie mającym z nim nic wspólnego. Zgłosiłem Pana obrzydliwy post do moderacji.
  14. Podoba mi się treść i forma i te za górami i za lasami. Był kiedyś taki tytuł filmu: "Uciec, ale dokąd' i to refleksja po przeczytaniu. Pozdrawiam
  15. Miłość to odkrywanie albo może spojrzenie na to samo, ale i na siebie inaczej. Pozdrawiam
  16. @Wędrowiec.1984 Doskonały pomysł i pozwala na (w miarę) obiektywne spojrzenie na własne życie. M
  17. Myśli i dobre wspomnienia zachowuję, także na piśmie, a te gorsze wyrzucam i staram się zapomnieć. Do rzeki, czy gdzieś indziej. One są uparte, chcą wracać i zatruwać mi życie, ale staram się trzymać je z daleka. Żadnej tęsknoty nie czuję za nimi, ani za tym, o czym są, ale każdy ma inaczej. Ciekawie to napisałeś. Pozdrawiam
  18. Tak to wygląda. Też grałem w dzieciństwie. Pamiętam książkę "Pułapki szachowe". Potem inne sprawy mnie pochłonęły. Pozdrawiam
  19. Zgadza się, Będąc na studiach, interesowałem się głównie licealistkami i tu kasa nie była istotna. Z jedną z nich zresztą się ożeniłem i jestem do dzisiaj. Pozdrawiam
  20. Mam kolekcje sów (ponad 100), a każda mówi co innego. na awatarze moja bokserka też Sowa:). Pozdrawiam.
  21. Matki czy majtki?
  22. Dobre karty są ważne i ułatwiają, ale i z nimi można przegrać. Pozdrawiam
  23. To wtulanie podczas upałów ma sens:). Pozdrawiam
  24. @Wędrowiec.1984 Zgadzam się w 100%. M.
  25. -Mistrzu, niejeden mówi - żona urodziwa, jest dla małżonka niczym pułapka zdradliwa. -Wielu w takiej pułapce znaleźć by się chciało, lecz im się do niej nigdy trafić nie udało.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...