Skocz do zawartości
 • Ogłoszenia

  • Mateusz

   Problemy techniczne   20.11.2017

   Z winy usługodawcy występują drobne problemy techniczne z serwerem (szybkość działania). Za utrudnienia przepraszamy.

Recommended Posts

11 godzin temu, Oxyvia napisał:

"zawsze" przemknęło jak chwilka i trzeba
nieść ranę pustki, której nic nie zatrze

Bardzo przejmujący wiersz, Asiu.

 

Całujem

Udostępnij ten post


Link to postu

Skąd ja to znam...

... z własnego podwórka.

 

Ładnie to ujęłaś.

Pozdrawiam

 

PS. Oxyvio,

dziękuję za koment pod moim ostatnim wierszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
 • Autor
 • 10 godzin temu, kot szarobury napisał:

  Bardzo przejmujący wiersz, Asiu.

   

  Całujem

  Bo szczery.

  Dziękujem.

  Udostępnij ten post


  Link to postu
 • Autor
 • 1 godzinę temu, Alicja_Wysocka napisał:

  Wzruszyłam się i teraz mi smutno.

  Pozdrawiam przez łzy.

  Alicjo, przepraszam, nie chciałam aż tak. :(

  Ale pomyśl, że życie jest tyle warte, ile nasza miłość do niego, a ona właśnie sprawia, że tak bardzo nam żal, kiedy ktoś umiera - ktoś kochany, kto był wielką częścią naszego kochanego życia.

  Dobrej nocy, Poetko.

  Udostępnij ten post


  Link to postu
 • Autor
 • 1 godzinę temu, Leszek napisał:

  Każdy z nas mógłby się podpisać pod Twoimi słowami. :)

  No to miło mi, że wyraziłam w tym wierszu uczucia wielu ludzi - bo nie tylko Ty mi to mówisz, Leszku. O to mi chodziło: żeby nikt, kto kogoś stracił, nie czuł się sam ze swoją rozpaczą i tragedią. Wszyscy to przeżywamy i jest to nieuchronne, o ile kochamy bliskich. To jest zapłata za miłość.

  Udostępnij ten post


  Link to postu
 • Autor
 • 56 minut temu, Maciej_Jackiewicz napisał:

  Joanno

  twoje wiersze niezmiennie mi się podobają

  za słowa,klimat i tematy

  wszystko na TAK

  Bardzo Ci dziękuję, Macieju. Niezmiennie mnie to cieszy. :)

  Udostępnij ten post


  Link to postu
 • Autor
 • 56 minut temu, egzegeta napisał:

  Skąd ja to znam...

  ... z własnego podwórka.

   

  Ładnie to ujęłaś.

  Pozdrawiam

   

  PS. Oxyvio,

  dziękuję za koment pod moim ostatnim wierszem.

  Wiem, że to znasz, Egzegeto, i pięknie o tym napisałeś w swoim wierszu, który mną potrząsnął. Dlatego nie dziękuj mi za koment  pod Twoim wierszem. To ja Ci dziękuję za niego (za wiersz, znaczy).

  Udostępnij ten post


  Link to postu
 • Autor
 • 19 minut temu, Anna Świętokrzyska napisał:

  Bardzo,, bardzo !!!!refleksje, które chyba każdy z nas przeżywa, przeżywał, lub dopiero będzie. Świetnie to ujęłaś.:)

  Anno, dziękuję bardzo, bardzo!!!! Potrzebne mi są takie euforystyczne komentarze pod niektórymi wierszami (choć krytykę też przyjmuję, staram się rozumieć i wyciągać z niej korzystne dla mnie wnioski). :)

  Serdeczności.

  Udostępnij ten post


  Link to postu
 • Autor
 • 22 minuty temu, Annie_M napisał:

  Tytuł sugeruje, że to na zawsze, a jednak to tylko zmiana, chwila w wieczności w której zawsze jesteśmy  razem.

  Piękny wiersz

  Pozdr. serdecznie

  Bardzo Ci dziękuję, Aniu, za miły komentarz.

  Wiesz, wszystko zależy od tego, w co kto wierzy. Ja akurat nie wierzę w życie pozagrobowe, i chociaż początkowo bardzo trudno mi było przyzwyczaić się do tej myśli, to teraz jednak nie chciałabym istnieć po wieczność z moją ludzką świadomością i pamięcią jako coś całkowicie innego, w całkowicie odmiennym świecie niż ten, który mnie stworzył, który ja sobie stworzyłam i który ukochałam. Nie chciałabym, wolę wiedzieć, że to już na zawsze i że życie jest dlatego właśnie tak wiele warte, że tylko jedno i że takie ulotne.

  Pozdrawiam Cię serdecznie.

  Udostępnij ten post


  Link to postu
 • Autor
 • @Annie_M Jak by nie patrzeć i w co by nie wierzyć, bliskich tracimy tutaj - na Ziemi - na zawsze. Tutaj oni już nigdy nie zagoszczą. Podobnie jak my zresztą - pożegnamy się z tym światem na zawsze.

  I wolałabym nie tęsknić do niego na zawsze z jakiegoś innego świata - ale to już mój prywatny światopogląd.

  Jeszcze raz serdeczności.

  Udostępnij ten post


  Link to postu

  Nie będę się z Tobą spierać, to jest twoja droga i Twoje widzenie świata. Ja ogólnie widzę, że mam inne zdanie na wiele spraw i nie chcę za bardzo polemizować, bo szanuję światopogląd każdego i nie uważam ,że mój jest jedyny słuszny.

  Dla mnie ludzka świadomość jest ograniczeniem narzuconym przez mózg, jesteśmy wieczni a tutaj na Ziemi żyjemy tylko chwilę  by doświadczyć życia, grać pewną rolę jak aktorzy na scenie.

  Ale może sama kiedyś zmienię zdanie. Dlatego min. wykasowałam poprzedni komentarz.

  Dziękuję serdecznie za odpowiedż, to bardzo miłe.

  Pozdr. serdecznie

  Edytowano przez Annie_M

  Udostępnij ten post


  Link to postu
 • Autor
 • @Annie_M Ja też nie staram się narzucać nikomu swojego światopoglądu. Kiedy ktoś pisze mi o swoich poglądach, to ja wtedy odpowiadam swoimi  - n tym polega dyskusja. Ale to nie znaczy, że zależy mi, żeby każdy myślał i czuł identycznie jak ja. Możemy być dobrymi znajomymi, mając różne poglądy na sprawy ostateczne.

  Bo to nie ma większego znaczenia, bo -  jak piszesz - nikt nie wie, co czeka nas po śmierci i jaki ten świat jest naprawdę, i każdy z nas jeszcze może zmienić poglądy. Naprawdę nie ma o co się kłócić (choć niektórzy uwielbiają). :)

  Pozdrawiam Cię serdecznie.

  Udostępnij ten post


  Link to postu

  Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

  Utwórz konto

  Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

  Zarejestruj nowe konto

  Zaloguj się

  Posiadasz własne konto? Użyj go!

  Zaloguj się


  • Kto przegląda   0 użytkowników

   Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Ostatnie komentarze

   • No, nie uogólniaj ;) Nie wszyscy urodzeni w tym czasie są niereformowalni :)
   • Ja bardzo lubię cytować fragmenty wybitnych poetów. Przekaz jest wtedy o wiele silniejszy. Cytowane fragmenty wielkich autorów są wtedy źródłem genialnej myśli. A ten, kto je cytuje, dokładając własne słowa w kontekście spraw bieżących, wskazuje na ponadczasowość tego przekazu.   Teraz przykład: To fragment wiersza Norwida „Wielkość”.   Wielkim jest człowiek, któremu wystarczy Pochylić czoła, Żeby bez włóczni w ręku i bez tarczy Zwyciężył zgoła!    A to przykład tekstu z cytatem powyższego fragmentu:   Polko – chwała ozdobi dziś twoją skroń! Wielkim jest człowiek, któremu wystarczy pochylić czoła, żeby bez włóczni w ręku i bez tarczy zwyciężył zgoła! Parasol w dłoń!   Jak ocenić siłę przekazu takiej konstrukcji? Dla mnie jest wielka i przez to taka konstrukcja jest dopuszczalna i celowa.
   •   bo jedynka chce być zawsze nr 1 niestety szop pracz befano to emerytowany podpułkownik LWP rocznik 1946 czyli niereformowalny
   •   Każdy dzień  stał się  jak noc czarny bo powrócił jawą sen koszmarny a niewinne dziecko posiwiało i tak boli wszystko jak nigdy nie bolało   gwiazdy pogasły na nadziei niebie to teraz  twój świat boski Erebie gdzie księżyc rysuje jakieś  wzory cały świat jest dzisiaj bardzo poważnie chory   na  poważną chorobę przewlekłą a ty mówisz, że gorsze jest piekło ale przecież jeszcze tutaj  żyję i niejednym słowem papier jeszcze pokryję   trzeba iść dalej choć krok niezdarny dusze oddając  na stos ofiarny a ty mówisz, że nic się nie stało i wróżysz naszą przyszłość fałszywą kabałą   zapraszasz jeszcze na bal po pogrzebie nędzarza o wodzie i chlebie tłumy ludzi  jak te upiory zgubiły gdzieś strzały wystraszone amory   miliony kropel życia wyciekło zranione serce całe obrzękło dopóki empatia gdzieś w nas  żyje czas uwolnić  dobro by nie było niczyje
   • "Objaw zawiści?" Dobre  ! Znam doskonale historię tego romansu oraz bohaterów tego związku, ponieważ nigdy nie piszę "z czapy" ;) To bardzo nieciekawe towarzystwo :\  Zwłaszcza pod względem etycznym. Brudna baba - naciągaczka na pożyczki; artysta z kolei - jej utrzymanek, bo go z zabytkowej rudery przegnała ślubna. Kiedy zakochanej parze zaczyna brakować kasy, wtedy on - artysta - neopoganin, agnostyk, ateista [zależnie od humoru] udaje się na dworzec kolejowy i tam udaje żebraka, głośno odmawiając różaniec. Sama to widziałam, za to pan hrabia [autentyczny] i wielce utalentowany twórca osobliwie nie widział mnie :-D    
  • Ostatnio dodane

  ×