Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Dwóch literatów i ...


Monika_Gromala

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia część Literatów. Poprzednie można znaleźć w moim profilu

Od tygodnia leje. Od tygodnia leżę w łóżku. Od tygodnia wiem, że G. nie żyje.
Pięć dni temu byłem na pogrzebie. Nie muszę mówić, że lało. Staliśmy tam wszyscy jak jeden mąż wpatrując się w trumnę z idiotycznym napisem „memento mori” na wieku. Kochanka G. płakała. Właściwie wszystkie kochanki G. płakały. Nawet ta z piegowatym nosem i wielkimi stopami. Ta sama, która chciała wrobić G. w ojcostwo.
Wśród tłumu dostrzegłem Afrodytę.
- Stary osioł – rzuciłem przez ramię dokładnie rejestrując jej niespokojny ruch.
- Sam jesteś osioł – warknęła gniewnie.
Skończyło się na tym, że ja jestem osioł, a G. jest martwy. Wolałbym być martwy za niego.
...
G. nie żyje. G. nie żyje od tygodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, dlaczego tak ponuro się kończy??? Nie może być weselej?
No nie, nie może. Zawsze tak się wszystko kończy. Tak pambuk ten świat urządził i nijak nie może być inaczej...
Bardzo dobry cykl, Moniko, opowiadanie poetyckie. Coś, o czym ja na razie tylko marzę ( o napisaniu takiego czegoś, znaczy się). Nie umiem. I nie wiem, czy się zdołam nauczyć. Niemłodam już...
A co z Twoim tomikiem? Kiedy będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




A ja Ci mówię, że potrafisz. I wiesz co? Założę się, że twoje opowiadanie byłoby uzbrojone w jedną rzecz, której mnie brakuje - doświadczenie.
Tomik? Tomik ma się dobrze. Już przeszedł korektę, na tę chwilę bawi w drukarni. Nie mam pojęcia ile trwa druk :) Tak, jak już mówiłam. Tomik jest jedną wielką niespodzianką dla samej autorki.

Trzymaj się ciepło :)
Monika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...