Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

XXI wiek


Przemysł Ś-wiersz-cz

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma miejsca dla Darwina w świecie nowej ery –
wstydu więcej niż czuła Ewa
po zjedzeniu jabłka

zapomniano o postępie w świecie nowej ery
a w historii człowieka
zatoczyliśmy koło
gdyż wśród antykoncepcji znów króluje –
ząbek czosnku

nie ma miejsca na logikę w świecie nowej ery
które to zawsze znajdzie się dla jakiegoś
paradoksu
że nawet czyn grzeszny trzeba –
w pozycji „po bożemu”




Roku Pańskiego 2009, 23 września
Wierzę…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można pomyśleć że w świecie nowoczesnej techniki wracamy znów do średniowiecza. Na szczęście Polska to jeszcze nie Ameryka, pozornie przodująca, a najbardziej uwsteczniona.
Jednak w wierszu postawiłem raczej na kwestie związane z seksualnością. Inspirację... i ząbek czosnku ;) zaczerpnąłem z raportu Grupy Ponton o edukacji seksualnej w szkołach. Polecam zapoznać się - momentami zakrawa o kpinę.
Jeszcze mała ciekawostka - wiecie że w stanie Kansas uczą (oficjalnie!!) w szkołach kreacjonizmu zamiast ewolucjonizmu Darwina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


nie jestem zaskoczona - zagadnienie i zjawisko znane również z naszych podwórek.
na poziomie gimnazjum i szkół średnich teoria Darwina zajmuje kilka zdawkowych zdań - z przypisami (do indywidualnego poszerzenia we własnym zakresie) natomiast kreacjonizm, jako alternatywa, niby tylko ciekawostka zajmuje wiele godzin wykładowych - nawet na uczelniach :)
Jan Paweł II nawiązywał do pewnych analogii i sugerował wzajemne uzupełnianie się różnych teorii, nurtów i filozofii - Akt Stworzenia nie musiał wcale odbywać się tak, jak w Biblii - na zasadzie aktów, ale mógł być zjawiskiem ciągłym, przy interwencji Opaczności właśnie.
To się wzajemnie wykluczać nie musi - kwestia wiary i interpretacji, plus dbałość o eliminaję chaosu we własnym światopoglądzie - do indywidualnego dopracowania.
i z dużym marginesem na teoretyzowanie w stylu giertychowskim ;)
- antymateria...

pozdrawiam.
edit:
moja wypowiedź dotyczy szkół i uczelni katolickich - rzecz jasna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...