Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Sonety podejrzane XII


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



a ja się nie zastanawiam na taką ideologią, zwyczajnie - akceptuję jako kolej lub koleinę, czyli drogę poznania świata, krótko mówiąc: kolejna kobieta w zestawie inspiruje! :))))

a sonety nie są takie złe, choć ilość jaką nas uraczyłaś - autorko - jest niewłaściwa.


pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



a ja się nie zastanawiam na taką ideologią, zwyczajnie - akceptuję jako kolej lub koleinę, czyli drogę poznania świata, krótko mówiąc: kolejna kobieta w zestawie inspiruje! :))))

a sonety nie są takie złe, choć ilość jaką nas uraczyłaś - autorko - jest niewłaściwa.


pozdrawiam.

Nie no, sonety są całkowicie udane, jak na gatunek, który podobno wymarł. Ale tak to bywa,jak ocenę nie wiersza przenosi się na wiersze :)))
A co do "zestawu" - no tak wyszło, no...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ha! To jest nie tylko podejrzane, ale i obrazoburcze! O:

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Czy to przytyk do tych wszystkich, którym się wydaje, że są "boscy", kiedy piszą bzdurne wiersze, a nie widza prawdziwej poezji i boskości w zwykłym dniu?
Bardzo dobre. Oczywiście, że tak. Zabieram.

Michale, kto Ci nabujał, że sonet jest gatunkiem wymarłym???
Cytuję za Onet.pl.Wiem: "W poezji współczesnej pisywali sonety twórcy nawiązujący do baroku, jak S. Grochowiak i J.M. Rymkiewicz."
I jeszcze Edupedia.pl: "Sonet uprawiali także często poeci XX wieku (np. A. Słonimski, J. Iwaszkiewicz, S. Grochowiak, A. Wat, J.M. Rymkiewicz, R. Wojaczek)."
Znalazłoby się więcej podobnych cytatów, ale jest późno i nie chce mi sie szperać. Sama znam co najmniej troje współczesnych poetów z Warszawy, którzy piszą głównie sonety albo wyłącznie sonety (choć uwspółcześnione, nie takie jak w dawnych wiekach, jednakże są to prawdziwe sonety).

Edit: Acha, dzisiaj już nie dam rady przeczytać pozostałych. Będę sobie dawkować przyjemności, nie można się obżerać delicjami, to niezdrowe. :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...