Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Pisarz vs. Czytelnik? Raport


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zaóważyć, że istnieje pewien problem z udostępnieniem naszych dzieł szerszej publice.
Podstawowym pytaniem jest to, czego pragną czytelnicy?

Niestety los wiekszości pisarzy zamyka się w ich pokoju lub kręgu znajomych.
Gdybyśmy jednak stanęli na przeciw zadaniu napisania tego czego chcą inni a nie pisania tego co chcielibyśmy sami przeczytać, moglibyśmy zacząć mówić o początku sukcesu.

Sam pierrw pisałem to co mnie intrygowało. Niestety grono czytelników zawsze zamykało się wśród rodziny lub znajomych.
Po dłuższej przerwie, gdy obserwowałem otoczenie w poszukiwaniu pożądania wśród ludzi
"tego czegoś" znalazłem sposób.
Wystarczy spisać tytuły filmów kinowych z ostatnich dwu lat i premiery. Przeanalizować jakich środków używają reżyserzy reklam telewizyjnych i nawet przejść się do biblioteki i zankietować bibliotekarzy o gatunki, które najlepiej schodzą (nie liczny lektur).

W ostateczności stwożymy portret tożsamości współczesnej populacji.
Dopiero w tym momencie możemy się zastanawiać czym jeszcze uszczęśliwić czytelnika lub zaskoczyć pisząc odskocznie od powszechnej mody.

Cóż mogę poradzić jeszcze.
Startujcie w konkursach i wysyłajcie swoje najlepsze teksty do medii i wydawnictw.
Pamiętajcie, że nawet gdy zaproponują wydać Wasze dzieło za grosze lub bez wynagrodzenia to liczą się dwie rzeczy:
-to nie ostatnie wasze dzieło( i nastepne z pewnością będą lepsze)
-sam fakt zaistnienia Waszego nazwiska w branży pozwoli Wam dalej wydawać(już za własne stawki;> )

Rzyczę udanej drogi do kariery!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...