Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

armistycjum


Mea Liberta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

tytuł winien brzmieć : ZERWANIE armistycjum :)
ale...

tekst w którym nici miedzy strofami sa tak cienkie i słabe że łatwo je przerwac albo w ogóle ominac a wtedy gubi się człowiek bo osobno strofy nie są interesujące a powinny, a całość cóż...
nie dociera do mnie meritum w postaci odkrycia tudziez zaskoczenia.

ale pytanie po co zmrok zakrywa ślady (czyli utrudnia coś) a za chwilę rzuca sól żeby nie paść ...trochę paradoksalnie wyszło...
a nie widze usprawiedliwienia...

generalnie tekst nad którym warto by popracować i przemyśleć to co chce Pani poweidzieć
pozdrawiam
[sub]Tekst był edytowany przez Daniel Piaszczyk dnia 22-08-2004 16:02.[/sub]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, co chcę powiedzieć i zaraz to przedstawię pokrótce.
Armistycjum, czyli zawieszenie broni, rozejm. W wierszu następuje on tylko nocą. Wtedy „zmrok zakrywa ślady”, nie widać wstydu powstałego przez dawne sprawy. Czasem jest tak, że człowiek „umiera” po jakimś zdarzeniu. Czuje, jakby wszyscy o tym wiedzieli i mówili o tym za jego plecami. Następuje psychiczne umieranie. Wszystko przypomina o tym zdarzeniu i tylko noc daje ukojenie, zakrywa ślady zbrodni, człowiek wtedy doznaje ukojenia i nie pada dzięki tej soli. Właśnie noc jest tym armistycjum, bo daje trochę spokoju, sen. Bo niestety już kolejnego ranka dramat zaczyna się od nowa... i wtedy ustaje zawieszenie broni, bo trzeba znowu walczyć.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Szczerze: wiersz ma coś w sobie, w niedopowiedzeniach, coś mistycznego... a to wyjasnienie - hmm... podobno nazwać rzecz, to jakby wydrzeć jej całą tajemnicę :)
Pozdrawiam
Wuren
[sub]Tekst był edytowany przez wuren dnia 23-08-2004 13:51.[/sub]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...