Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

,,Usłonecznienie"


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio bywam tu co raz rzadziej, ale pewnie wróci w którymś momencie czas mojej aktywności na forum. Jednak zastanowiły mnie owe komentarze, a raczej ich liczna, co na forum - bez limitu jest raczej niezbyt typowe. Widać, że ludzie po macoszemu traktują to miejsce, czyżby mają przeczucie, że wiersze stąd to odpady? ... Ale przyczyn może być wiele, więc nie chcę ferować wyroków.

Piszę odnośnie wiersza Sonii Jackowskiej... Ludzie. I o co ta cała dyskusja? Czemuż jesteście ślepi? Usłoneczniło was, czy jak? Ten liryk jest zupełnie wtórny. Wprawdzie napisany możliwie, ale nic tu ze świeżości, nic z polotu. Przesadyzm. Egzaltacja. Rozumiem uczuciowość, lecz mimo to, nietrafnie używane wykrzykniki, wielokropki.

Boli, że naprawdę dobre liryki zostają niedoceniane. Pamiętam taki jeden... Nie wymienię autora... Ale przemknął zupełnie... tylko chyba z jednym komentarzem - moim. Co się dzieje?
Gdzie ta sprawiedliwość? Czy tylko będziecie się pozdrawiać, klepać po plecach bądź przeciwnie. Nie dostrzegać, nie czytać, tylko przeglądać, być tu z pobudek egoistycznych?
A może oceniać, tak - nie, bez podania powodu, co jest zachowaniem głęboko krzywdzącym autora...

Znów pozwoliłem sobie na chwilę moralizatorstwa. Ale trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, marcin, że przesadzasz. oczekujesz zbyt wiele, chciałbyś nazwać wierszami i poezją wszystko, co się tu publikuje. bierzesz to na poważnie, a tu powaga jeszcze bardziej śmieszności dodaje. przecież tu nie ma żadnej poezji ani przez duże p, ani nawet przez małe, i ktokolwiek kto pisze lepiej czy inaczej od sonii - uprawia tak jak ona - nie poezję - lecz coś co dobrze nazwałeś - kocioł słów. a że każdy robi to w inny sposób, więc każdy ma jakiś tam swój styl. chodzi więc o sposób przedstawiania myśli, a nie "styl poetycki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...