Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

niezwykłe krótkometrażówki


Rekomendowane odpowiedzi

Oto spis kilku filmów krótkometrażowych, które wywarły na mnie ogromne wrażenie (obowiązkowo obejrzeć wszystkie; po wklejeniu adresu do paska przeglądarki, proszę zlikwidować spację po "h"):

1. Na początek film, którego przekazu nie będę spłaszczał słowami, arcydzieło skończone, "More" Osborne'a: h ttp://www.youtube.com/watch?v=C8aFxk0aUuU

2. Film, który jest alegorią życia, "Równowaga" braci Lauenstein: h ttp://www.youtube.com/watch?v=IAXTM-m_56k

3. Niezwykły dokument Kieślowskiego "Gadające głowy" (podzielony na 3 części, dwie kolejne obok okienka z filmem): h ttp://www.youtube.com/watch?v=6vCvXWg_E1k

4. Ten film z ciekawości można obejrzeć, to tylko czysta rozrywka. W tym roku wyjdzie długometrażówka o tym tytule (w sieci już zwiastun krąży). "9": h ttp://www.youtube.com/watch?v=DE4qHy0RruA&fmt=18#

5. "Gdy spadają anioły" to 22-minutowy film Polańskiego (podzielony na dwie części, druga obok okienka z filmem): h ttp://www.youtube.com/watch?v=t_lAJ8vlU3Y


Mam nadzieję, że i Wy znacie ciekawe filmy krótkometrażowe. Proszę nie wrzucać linków do muzyki, teledysków, reklam itp.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rachel, w zasadzie temat o "Gadających głowach" kiedyś już na tym forum utworzyłem. Oto link do wątku: h ttp://www.poezja.org/debiuty/viewtopic.php?id=82827#dol (zlikwiduj spację po "h"). Tam też napisałem, która wypowiedź z filmu podobała mi się najbardziej. Powtarzam: ""Jestem inżynierem chemikiem. A obecnie... piję. A czego bym chciał? Właściwie niczego, wszystko jest w porządku". I sposób w jaki to wypowiedział: bezcenne.
No i ostatnia 100-letnia staruszka, która na pytanie, czego by chciała odpowiada po prostu: "Dłuży żyć, dłuży żyć..."...

Chłopaki, dzięki za polecone filmy. Jutro obiecuję je obejrzeć i zaopiniować, dzisiaj niestety nie będę miał czasu.

Małe sprostowanie: w tym roku w kinie wyjdzie długometrażówka pt. "9", a nie krótkometrażówka, bo ta już jest. Błąd poprawiłem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film "Are you a favorite person of anybody?" ciekawy, ale bez rewelacji.

"X2" widziałem już wcześniej, ale nie skojarzyłem tytułu. Dobry film, za każdym oglądaniem lepszy.

"Jak działa jamniczek" obejrzę potem.

Jeśli chodzi o Kieślowskiego, to parę jego filmów już widziałem. Wszystkie "Dekalogi", "Krótki film o zabijaniu" i "Krótki film o miłości", trylogię "Trzech kolorów", etiudę "Tramwaj". Następny w kolejności jest film "Podwójne życie Weroniki" i "Amator". Możliwe że też i "Przypadek", na którym wzorowali się Niemcy, tworząc "Biegnij, Lola, biegnij" (świetne kino). "Refrenu" jeszcze nie widziałem, ale obejrzę w najbliższych dniach. Link z youtube'a: h ttp://www.youtube.com/watch?v=2ajnXL8GmCc (zlikwidować spację po "h").


Kochana Ewo, miało nie być teledysków i muzyki ;)


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


odświeżyłam sobie. faktycznie nie ma co, jest bezkonkurencyjny. straszliwie wzrusza, a ten mężczyzna chwilę później, który mówi o świecie bez pozorów i iluzji, jeszcze to wzruszenie poprzednikiem potęguje. nawet się nie wie, o czym mówi, chemik jak cholera zapada w wyobraźnię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...