Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Spowiedź


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



W swojej ułomności nie ogarniam tych "radosnych pchełek elektrycznych sufitów" - coś w nawiązaniu do współczesności? Zamiast świec?

Intrygujący tekst, bardzo misię - poza dwoma, pchlimi wersami - pewnie wyobraźnia mnie zawiodła.
"Wierzysz?
---Wieże

Poronił zły" - superaśne!

Pozdrawiam :)
kasia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast tej, faktycznie nie pasującej zwrotki, i teraz wymyśliłem... Chyba to jest lepsze, choć nie przywykłem do tak radykalnych zmian...

[quote]Dla mnie
wszystko je dno
zjada codzień



W całości to by zabrzmiało tak...

[quote]Przemówił
do krwi

gość z ambony
poruszony niebem i ziemią
poczuł ból w krzyżu
To sprawa empatii

Dla mnie
wszystko je dno
zjada codzień

Wierzysz?
---Wieże

Poronił zły

"Co dzień" jest poprawnie, jednak... pisane z celowym błędem chyba brzmi lepiej. Nie znalazłem lepszego wyrazu, który by tam pasował i nie naruszał wieloznaczności. Pisane poprawnie wprowadza za dużo krótkich słów... tak mi się to lepiej widzi.


Dziękuję za pomoc... Wiersz napisany na prawdę w przypływie fali, może zbyt krótko nad nim myślałem.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



W całości to by zabrzmiało tak...

[quote]Przemówił
do krwi

gość z ambony
poruszony niebem i ziemią
poczuł ból w krzyżu
To sprawa empatii

Dla mnie
wszystko je dno
zjada codzień

Wierzysz?
---Wieże

Poronił zły

"Co dzień" jest poprawnie, jednak... pisane z celowym błędem chyba brzmi lepiej. Nie znalazłem lepszego wyrazu, który by tam pasował i nie naruszał wieloznaczności. Pisane poprawnie wprowadza za dużo krótkich słów... tak mi się to lepiej widzi.


Dziękuję za pomoc... Wiersz napisany na prawdę w przypływie fali, może zbyt krótko nad nim myślałem.

Pozdrawiam.

Nieźle; podoba mi się Twoja zmiana.
Fajny zabieg; " je dno" - smaczna wieloznaczność

Co do; "zjada codzień", jako codzienność/dzień powszedni - a nie dzień w dzień - chyba o to Ci chodzi - w sumie jest o.ki. obawiam się jednak odczytu osób, które nie przeczytają naszej rozmowy, a tym samym mogą nie uchwycić zamysłu Autora - musisz sam zdecydować, jaką pisownię zostawisz.

Dawaj wierszyk na P - konfrontacja w tym dziale powinna Cię naprowadzić - zostawiam pozytywkę dla wiersza za temat, styl, pomysłowość i wysublimowany sarkazm z loczkiem.


Pozdrówki:)
kasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Dobra... tylko muszę poczekać aż minie limit... Tymczasem ktoś tu może jeszcze zaglądnie i coś zasugeruje. Tak czy owak... mi się już to widzi na P... Nic więcej do dodania/zamiany w grę raczej nie wchodzi (wszystkiego byłoby szkoda).

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...