Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

od strony kapci i fartucha


Olesia Apropos

Rekomendowane odpowiedzi

jako że na tym forum rozmawiamy już o wszystkim, nie mam skrupułów:)

uwielbiam gotować, chociaż nie zawsze mi się chce;) potrafię godzinami (tak) przeglądać przepisy w internecie, na dysku mam wielką książkę kucharską - z przepisami na co dzień, jak i takimi, których zapewne nigdy nie zdecyduję się zrealizować.

no i ciągle szukam dania idealnego.

ciekawa jestem, czy macie takie właśnie danie - od deseru, przez sałatki, do obiadu. interesują mnie tylko przepisy sprawdzone, nie wymagające pół dnia spędzonego w kuchni, i mocno aromatyczne.

no i ten, mięcho i czosnek to podstawa;)

a związku z tym, że doczekałam się Piekarnika Idealnego, skorzystam też z pomysłów na ciasta.

są tu jacyś kucharze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do tematu - może ja coś polecę. mam właśnie przed sobą dwa opasłe tomiska nabyte drogą wyniesienia z pracy:> które niestety muszę zwrócić (kiedyś tam).

mistrz kuchni nazywa się Łebkowski Marek, dzieła: "Najlepsze przepisy kuchni europejskiej" i "Najlepsze przepisy kuchni polskiej" - cuda. nie dość, że wydanie przepiękne, to jeszcze ta zawartość. poza przepisami można znaleźć historię charakterystycznych dań, opisy nietypowych składników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi koleżanka ostatnio podawała przepis na koktajl z kota, ale jeszcze nie próbowałem xD
przepraszam bardzo, ale nie mogłem sie powstrzymać.

A może Ryba pieczona z pomidorami, ogórkami i cebulką? Banalne i proste, ale dobre
Wystarczy po prostu wszstko na siebie ułożyć na tacke albo brytfanne czy coś tam :) (od dołu) rybe, pomidory, ogórki i cebulke(w plastrach) i włożyć do piekarnika na jakiś czas (niestety nie pamietam na jak długo bo to mój tata robi :) ). Niektórzy kładą też na to większe plastry sera by się roztopił i lepiej trzymał całość :)

A jak ktoś będzie chciał ten przepis na koktajl to ja mogę podać xD hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


no popatrz... akurat mam kota:D
tak słodko leży na łóżku

to moze podać? xD Jak bedzie niegrzeczny to bedzie można gopostraszyć :P hihi
Miałem też gdzieś przepis na kotlety z kota i prawdziwego HOT DOG'a ale gdzieś mi się zapodziało :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, Inka, mogłybyśmy się dogadać:) sama zjadłam dziś pół słoika oliwek
naleśniki ze szpinakiem robię bardzo często (no i z serkiem zapleśniałym oczywiście;) uwielbiam
placki ziemniaczane mniej, ale też lubię
za to Jaśnie Pan Mąż... tak lubi, że nawet ziemniaków natrze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...