Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

zmierzch


Rekomendowane odpowiedzi

Dominiczko masz bardzo bardzo fajne pomysły i dużą wrażliwość, tylko musisz jeszcze troszkę popracować, żeby Twoje utwory można było zakwalifikować do haiku. Tutaj za dużo jest wszystkiego. Spróbuj troszkę "przerobić" ten wiersz, a na pewno wyjdzie z tego fajne hai, bo sam pomysł super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Dominisiu....Każdy z nas zaczynał wierszami, które z haiku miały wspólną jedynie liczbę wersów:) Jak sobie przypomnę moje pierwsze wypociny....:))))) A i teraz napisze się cosik, co z haiku ma niewiele wspólnego!:) Głowa do góry!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



bardzo fajne :) tylko usunęłabym słowo "ostatnia" - wtedy jest znacznie więcej możliwości interpretacji. Pozdrawiam - Ania
Tak myślisz Aniu? Hm...może masz rację...Co prawda poprzez słowo "ostatnia" chciałam zaakcentować, że w końcu nastąpiła ulga, że ostatnia kropla potu spłynęła i po ciężkim, upalnym dniu, można pooddychać "lżejszym" powietrzem:))) A może tak:

lipcowy zmierzch!
powoli spływa
(ostatnia) kropla potu

Buźka dla Ciebie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam na myśli, że słowo "ostatnia" może też sugerować inny obraz, wcale nie kojarzący się z ulgą ale złowieszczy. Ostatnia, bo organizm jest już tak wyczerpany ("wyschnięty na wiór"), że nawet potu zabrakło. Gdyby nie było słowa "ostatnia" to Twoje haiku mogłoby mieć np. subtelnie erotyczne zabarwienie. I w takiej wersji mnie podoba się bardziej.
To mój "ostatni" komentarz dzisiaj ;) znów rano będę nieprzytomna. Dobranoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...