Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Na imieniny Mateusza Dawca


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


hahahh cudne :-))) Ja bym to pociągnęła, przestawiła wers drugi i trzeci, bo obecnie ta fajna myśl za wcześnie się urywa.
Zobacz tak:

nie ufam podłużnym warzywom
i ich pokojowym zamiarom


Im dalej w wiersz tym gorzej (moim zdaniem), niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


hahahh cudne :-))) Ja bym to pociągnęła, przestawiła wers drugi i trzeci, bo obecnie ta fajna myśl za wcześnie się urywa.
Zobacz tak:

nie ufam podłużnym warzywom
i ich pokojowym zamiarom


Im dalej w wiersz tym gorzej (moim zdaniem), niestety.
bywa bywa
może następnym razem
dziękuję i pozdrawiam
Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tytuł może sugerować, iż tekst należy do okolicznościowych /imieniny/. zatem Autor napisał wiersz do siebie. nota bene: wszystkiego najlepszego /nie wiem, kiedy były, ale mniejsza o to :P/. jednak w kontekście tematyki chodzić raczej może o wydarzenie sprowokowane dniem podmiotu lirycznego, którego możemy w tym przypadku utożsamiać z Autorem.

dość przewrotny i, przynajmniej w początkowych momentach, co najmniej dwuznaczny utwór. podmiot liryczny mówi, że brakuje mu zaufania do warzyw typu: podłużne; a raczej co do ich zamiarów. ciężko brać dosłownie takie stwierdzenie, zatem przypuszczam, iż rozchodzi się o hmmm jak powiedziała Pakosińska w jednym ze skeczów: 'takie zabawki z nocnej szafki' :P

jakkolwiek nie tylko ten fragment, ale cały wiersz jest dość silnie zabarwiony erotyką. być może narzekania podmiotu lirycznego spowodowane są brakiem urozmaiceń w kwestiach mmm bardzo intymnych ;)

może warzywa są metaforą niecnych zamiarów adresatki tekstu? :P jakkolwiek - jak już wcześniej powiedziałem - pachnie mi to erotykiem. niewykluczone, iż Autor miał inny zamiar, ale przecież mogę tak odbierać :P mnie przypadł ten wiersz do gustu. być może za mało razy przeczytałem, ale nie widzę konieczności przeprowadzania zmian. ode mnie plus.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...