Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

spiesząc do ciebie
jeszcze raz spojrzeć w lustra
wypadły z rąk

nie powiem jakie odbicie
widziałam dzisiaj
znasz mnie prawdziwą

poświatą mnie nazwiesz
w szklanych oczach
śpisz o tej porze

odbijasz samotność

Opublikowano
spiesząc do ciebie
jeszcze raz spojrzeć w lustra
wypadły z rąk

nie powiem jakie odbicie
widziałam dzisiaj
znasz mnie prawdziwą


Lustra często pokazują fałszywe odbicie.
Prawda jest ukryta w człowieku.

serdecznie pozdrawiam
-teresa
Opublikowano

postuluję za wątkiem męskim w wierszu ;P
tak jak pisałem wyżej ;)
żeby go też można było tak zinterpretować, że ona patrzy w to lustro idąc do niego i widzi jak on śpi, a we śnie, ta samotność...
może tak być?
zdrówko
Jimmy

Opublikowano

a dlaczego "lustra" - a nie "lustro"? (obie ręce zajęte),
swoją drogą; ciekawa jestem co zobaczyła peelka w lustrach?
Ciekawość prowadzi do ... wiedzy, albo podobno do piekła?
Pozdrawiam kwieciście majowo
- baba

Opublikowano

tytuł sugeruje, że tematyka tekstu będzie kursowała wokół wnętrza konkretnej jednostki, jaką jest podmiot liryczny; a także influencji - na relacje pomiędzy dwiema osobami - wypływającej ze znajomości charakteru, sposobu bycia podmiotu lirycznego.

tekst posiada adresata. zapewne jest to ważna dla podmiotu lirycznego osoba, bowiem nie zwracałby się doń w innym przypadku. tym bardziej, że mówi o istotnych kwestiach, poza tym na potwierdzenie tegoż założenia pozwolę sobie zacytować wers szósty: 'znasz mnie prawdziwą'.

jakkolwiek podmiot liryczny darzy ogromnym uczuciem człowieka, któremu poświęca swoje słowa. podmiot liryczny wręcz nie może się doczekać kolejnego spotkania. pragnie zaspokoić tęsknotę. warto także zwrócić uwagę na fakt, że peel chce i jest absolutnie szczery, a także otwarty.

muszę przyznać, że przekonuje mnie ten wiersz. podoba mi się zarówno forma /zgrabna, wyważona/, jak i tematyka /z którą mogę się po części identyfikować/. nie widzę sensu przeprowadzania jakichkolwiek reform utworowych :P ode mnie plus :)

pozdrawiam.

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Mr.Suicide!
Trafna interpretacja.
Bardzo dziękuję za konstruktywny i wyczerpujący koment.
Na forum niewiele osób piszących takie komenty.
Chętnie biorę plusa;))
Słońca.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Babo!
Jedno lustro to zbyt mało.
Wiedza to również poznanie
i wzajemna akceptacja takich jakimi jesteśmy.
To np. przyjaźń.
Radości.
No, tak. Można też każde ustawić pod innym kątem, wtedy
widzi się wiele więcej. Fakt: pytanie + odpowiedź = wiedza.
Dziękuję, że zechciałaś odpowiedzieć.
A wiersz - dyskretnie fajniasty!
Ciepełka i pogody
- baba
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Babo!
Jedno lustro to zbyt mało.
Wiedza to również poznanie
i wzajemna akceptacja takich jakimi jesteśmy.
To np. przyjaźń.
Radości.
No, tak. Można też każde ustawić pod innym kątem, wtedy
widzi się wiele więcej. Fakt: pytanie + odpowiedź = wiedza.
Dziękuję, że zechciałaś odpowiedzieć.
A wiersz - dyskretnie fajniasty!
Ciepełka i pogody
- baba
Babo!
Wielkie dzięki. Słońca.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Annna2Aniu bardzo dziękuję za pozytywny odbiór mojego opowiadania, a zwłaszcza odpowiedź na końcowe pytanie. Czasami nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć sobie na takie pytanie. Samoocena jest najtrudniejsza, ocena własnej pracy bywa równie trudną, zwłaszcza jeżeli chodzi o  młodych ludzi, na których możemy mieć jakiś wpływ.  Bardzo dziękuję! To opowiadanie jest jedynie relacją z pewnego szkolnego wydarzenia. Ale miłe słowa zawsze motywują - nie tylko uczniów :))) 
    • dla Niej Poznali się tam, gdzie noc mówi ciszej niż dzień - na poetyckim portalu, w sieci utkanej z pikseli i tęsknot, gdzie dusze bose stąpają po promieniach światła, a milczenie splata rozmowy w jedwabne nici. Nie było przypadków - tylko myśli, które spotkały się w pół zdania, dwie dusze jak listy unoszone prądem - nie powietrza, lecz ciszy, co pachnie chłodem i nieskończonoscią. Ona - uśmiech skryty w słowie, On - cień jej nierealnych marzeń. Nigdy się nie dotknęli, a znali się głębiej niż ci, co dzielą jedną poduszkę - pisali do siebie jakby każde słowo było szeptem duszy, testamentem utkanym z granicy snu. Każde „dobranoc” - oddech gwiazdy, której światło, pochłonięte przez czas, płynie jeszcze do nas. Każde „tęsknię” - nie krzyk, lecz pękający lód pod stopą, której nigdy nie było. Tęsknili - nie za ciałem, nie za gestem, lecz za ciszą przed burzą, która nigdy nie nadeszła, pokochali nie twarze, lecz drżenia głosu, które tańczą między słowami - nie ciała, lecz dusze w maskach metafor. Ich miłość nie znała czasu ani miejsca, rosła cicho jak mech na zimnym kamieniu, jak światło w piwnicy - jak słowo, którego nikt nie wypowiedział, a które dotarło do serca. Nie wiedzieli, czy kiedykolwiek się spotkają. Lecz już byli w sobie domem - nie z cegieł, lecz z ciszy i marzeń. I to wystarczyło.    
    • @Berenika97 Wow, Bereniko ! cisza w Twoim wierszu mówi więcej niż tysiące słów - subtelna, bolesna i piękna. Zostawia ślad we mnie.
    • @infeliaAle nie można, ani linijaką po rękach, ani zadawać prac domowych. :) A wiersz - już powstał. Pozdrawiam.  @Alicja_WysockaBardzo dziękuję! Znalazłaś w tym opowidaniu tak dużo, że jestem pod dużym wrażeniem. Szkolna rzeczywistość potrafi bardzo zaskoczyć, niesie wiele emocji, nawięcej stresu, ale też i radości oraz satysfakcji. 
    • @Corleone 11Bardzo dziękuję! Ano nie ma, ciągłe emocje! 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...