Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Paranoja kruszycieli...


adolf

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem pewną niespójność - obecnie twórcy krusza graniće słowa,etyki, dobrego zachowania i wiele innych, lecz paranoicznie się boją skruszyć granicy poprawności politycznej i to nadaje tym wierszom sztuczność, bo mogąpisac wiwerszach:

- obrzydliwości, wulgaryzmy, obrażac wiare, wysmiewać etc ale boją sie przekroczyć granicy porawności politycznej -co to zatem za wolność w tworzeniu keidy łamię się tylko granice niektóre..?

co o tym sądzicie?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam adolf. Nareszcie ktoś poruszył tę sprawę. Na forum widziałem dosłownie jeden, dwa utwory poruszające polityczną rzeczywistość. Zostały nie zauważone a w nielicznych komentarzach nawet skrytykowane jako niewłaściwe na forum poetyckim. Nie pamietam juz tych autorów. Jednak wiem, że już więcej nie odważyli się pisać w tych tematach. Widzę tu znowu wpływ niektorych osób na kształt tego portalu. Wpływ negatywny a w swej wymowie napastliwy, wymuszający, przedstawiany jako jedyny słuszny.
Myślę, że taki temat również może być ciekawy, choć sam nigdy nie pisalem poezji politycznej.
Oby tylko się nie rozpolitykować w niezdrowej formie. Tu też istnieją granice.
A jeśli chodzi o jakieś granice, to muszą istnieć. Poruszac się między nimi toooo dopiero sztuka.
Pozdrawiam adolf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


mnie nikt nie śledził, represjonował, czy nawoływał do wyprawy krzyżowej, choć nawet nie jestem słuchaczem Radia Maryja.
są dwie skrajności: komunizm- liberalizm (czy może libertynizm).
teraz tylko TVN i RM FM. pozdr.
I "postępowa", "światła" filantropia w postaci 1% (zamiast to stworzyć sprawny system socjalny, ale komuś zależy, żeby istniały fundacje. ciekawe, że zachód już dawno odszedł od filantropii).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


mnie nikt nie śledził, represjonował, czy nawoływał do wyprawy krzyżowej, choć nawet nie jestem słuchaczem Radia Maryja.
są dwie skrajności: komunizm- liberalizm (czy może libertynizm).
teraz tylko TVN i RM FM. pozdr.
I "postępowa", "światła" filantropia w postaci 1% (zamiast to stworzyć sprawny system socjalny, ale komuś zależy, żeby istniały fundacje. ciekawe, że zachód już dawno odszedł od filantropii).

skrajnosc juz była - Lepper i Giertych,
teraz powolutku dochodzimy do normalnosci
po dwoch latach nedzy
juhuuu!!!
niech zyje nam Tusk!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


mnie nikt nie śledził, represjonował, czy nawoływał do wyprawy krzyżowej, choć nawet nie jestem słuchaczem Radia Maryja.
są dwie skrajności: komunizm- liberalizm (czy może libertynizm).
teraz tylko TVN i RM FM. pozdr.
I "postępowa", "światła" filantropia w postaci 1% (zamiast to stworzyć sprawny system socjalny, ale komuś zależy, żeby istniały fundacje. ciekawe, że zachód już dawno odszedł od filantropii).

skrajnosc juz była - Lepper i Giertych,
teraz powolutku dochodzimy do normalnosci
po dwoch latach nedzy
juhuuu!!!
niech zyje nam Tusk!!!
TUSK???
Niech żyje złota wolność.
Niech żyją "zaradni", reszta ma pracować na "nas" za marne grosze.
Ważne, że myśmy się ustawili odpowiednio, teraz tylko trzeba ugruntować swoje "zdobycze".
Niech żyje "Wyborcza" i "Rzeczpospolita".
Niech żyje TVN .
A hołocie się da "na wspólnej" niech patrzą na Polskę w platońskim ideale.
Jak opłacisz korki, to dziecko zda do liceum, a jak nie.. cóż tania siła robocza jest nam potrzebna
I niech żyje tytuł doktora po licencjacie, niech żyje obniżenie poziomu kształcenia.
( niech żyją prywatne "wyższe szkoły")
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



skrajnosc juz była - Lepper i Giertych,
teraz powolutku dochodzimy do normalnosci
po dwoch latach nedzy
juhuuu!!!
niech zyje nam Tusk!!!
TUSK???
Niech żyje złota wolność.
Niech żyją "zaradni", reszta ma pracować na "nas" za marne grosze.
Ważne, że myśmy się ustawili odpowiednio, teraz tylko trzeba ugruntować swoje "zdobycze".
Niech żyje "Wyborcza" i "Rzeczpospolita".
Niech żyje TVN .
A hołocie się da "na wspólnej" niech patrzą na Polskę w platońskim ideale.
Jak opłacisz korki, to dziecko zda do liceum, a jak nie.. cóż tania siła robocza jest nam potrzebna
I niech żyje tytuł doktora po licencjacie, niech żyje obniżenie poziomu kształcenia.
( niech żyją prywatne "wyższe szkoły")


taaaa
wyciecie gombrowicza, smiech na sali
ochroniarze, pokazowki w telewizji
propaganda moralności a nawet Ziobro mieszka z kobieta bez ślubu (ze tez Jaroslaw mu na to pozwolil ;)
pis to takie uswięcanie wszytskich oprocz samego siebie
szkoda kopac trupa
po dwoch latach Naród wybral swiatlo potezne swiatlo latarni a nie kaganek i to w dodarku bez zapalek w zapasie bo jeszcze na swiatynie poszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


jaaaaasne..
czytanie fragmentów lektur.. śmiech na sali
wycięcie Słowackiego
propaganda konsumpcjonizmu, cwaniactwa, RADZENIA SOBIE, odpada kto słabszy.
po dwóch lata mozolnego, nie- idealnego (popełniono błędy taktyczne, rozczarowano), wymuszonej koalicji dzięki PO.
ale przynajmniej próby uporządkowania pewnych spraw
naród wybrał (..) skuszony "obietnicami" BEZ POKRYCIA

robienie ludzi w bambuko
gratuluję.
poza tym nie ma idealnej partii. aktualnie rządzący wybawiciele też mają czego się obawiać.
ps. mnie nie stać na własne mieszkanie za 500 tys. (co najmniej) i nawet pracując przez następnych 20 lat, nie będzie mnie stać. a nie napiszę o tym, co kto komu zabrał i kto zyskał na czym. pozostawię to pod ocenę ludzi myślących i poszukujących wiedzy.

Na koniec- apel do rodaków z zagranicy: WRACAJCIE DO POLSKI, JAK UMIERAĆ TO TYLKO W POLSKIM SZPITALU.
pasuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


jaaaaasne..
czytanie fragmentów lektur.. śmiech na sali
wycięcie Słowackiego
propaganda konsumpcjonizmu, cwaniactwa, RADZENIA SOBIE, odpada kto słabszy.
po dwóch lata mozolnego, nie- idealnego (popełniono błędy taktyczne, rozczarowano), wymuszonej koalicji dzięki PO.
ale przynajmniej próby uporządkowania pewnych spraw
naród wybrał (..) skuszony "obietnicami" BEZ POKRYCIA

robienie ludzi w bambuko
gratuluję.
poza tym nie ma idealnej partii. aktualnie rządzący wybawiciele też mają czego się obawiać.
ps. mnie nie stać na własne mieszkanie za 500 tys. (co najmniej) i nawet pracując przez następnych 20 lat, nie będzie mnie stać. a nie napiszę o tym, co kto komu zabrał i kto zyskał na czym. pozostawię to pod ocenę ludzi myślących i poszukujących wiedzy.

Na koniec- apel do rodaków z zagranicy: WRACAJCIE DO POLSKI, JAK UMIERAĆ TO TYLKO W POLSKIM SZPITALU.
pasuję.

bez sensu jest oceniac to co sie dzieje teraz - bo walka o dobro Narodu trwa. To ciezka praca poprawic nasz wizerunek po takich bledach poprzedniej wladzy.
a zwalac wlasna biede na rzad ktory istnieje tak krotko jest komiczne - sie do roboty wziasc, a nie jojczec, ze PO zle rzadzi.
Tyle, bo jak mowilem, trupa nie warto kopac, bo nie wypada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


hmmm?? czyżby? A 2 lata to mnóstwo czasu, żeby naprawić 15 lat wolności i co ukrywać, wcześniejszych 50 lat (można zsumować) A Irlandia za rok???

pan jest wspaniałym agitatorem- chyba nawrócę się na tuska, w imię miłości.. peowitej oczywiści;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


nie wiem
tak trochę zbyt ogólnie napisałeś, ja nie mam takich spostrzeżeń, może jakieś przykłady?

może nie tyle boją się poprawności, ile uważają ją za słuszną?

a jeśli idzie o obrażanie wiary, to potępiam, bo to szczyt wszystkiego kopać leżącego

pod koniec swojego życia Jack London pisał w korespondencji z pewnym socjalistą, że religię należy zostawić w spokoju, bo to żaden zaszczyt walczyć z czymś, co leży na obu łopatkach

każdy przekracza te granice, które uważa za niesłusznie wytyczone; chyba że przekracza dla samego przekraczania i radochy - ale to nie jest wolność tworzenia tylko hucpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy poprzedniej władzuni były, ale wolę do lepszj Polski mieli.
Tylko media (przy wsparciu tych mało widocznych) wmawiały nam co innego.
Przy bardzo powierzchownym myśleniu społeczeństwa, efekt nagonki
jest widoczny i dziś. Ale co innego jest podłe. PO, mimo deklaracji ukrucenia
korupcji, poprawienia stanu gospodarki, itp. podkładała nogi jak tylko mogła i nie powinna.
To jest zgroza, bo oznacza jedno: wszystko się zrobi aby dorwać się do kasy poprzez władzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Polska wolna, mniej podatna na szantaż i manipulacje. Polska, w której mówi się i jest wiadome kto jest kim, czym był symboliczny rok 1989 i okrągły stół.
Polska, w której nie funkcjonują mity.
Polska samo stanowiąca o sobie, w której nie kaci mają się najlepiej (wysokie emerytury dla byłych funkcjonariuszy sb) a ci, którzy o Polskę walczyli.
I to nie jest mało, to jest bardzo wiele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Polska wolna, mniej podatna na szantaż i manipulacje. Polska, w której mówi się i jest wiadome kto jest kim, czym był symboliczny rok 1989 i okrągły stół.
Polska, w której nie funkcjonują mity.
Polska samo stanowiąca o sobie, w której nie kaci mają się najlepiej (wysokie emerytury dla byłych funkcjonariuszy sb) a ci, którzy o Polskę walczyli.
I to nie jest mało, to jest bardzo wiele.
tego się nie da zrobić
chociażby z tego powodu, że wersji mitów jest wiele i każdy wierzy w tę, która mu pasuje
ale to nadal nie jest konkret tylko idealizowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Polska wolna, mniej podatna na szantaż i manipulacje. Polska, w której mówi się i jest wiadome kto jest kim, czym był symboliczny rok 1989 i okrągły stół.
Polska, w której nie funkcjonują mity.
Polska samo stanowiąca o sobie, w której nie kaci mają się najlepiej (wysokie emerytury dla byłych funkcjonariuszy sb) a ci, którzy o Polskę walczyli.
I to nie jest mało, to jest bardzo wiele.
tego się nie da zrobić
chociażby z tego powodu, że wersji mitów jest wiele i każdy wierzy w tę, która mu pasuje
ale to nadal nie jest konkret tylko idealizowanie
I to jest fałszywe przeświadczenia. To można zrobić i już jest "robione", (publikacje IPN. nie wszystkie dokumentny zostały spalone, istnieją sposoby dotarcia do prawdy historycznej, ponieważ informacje są rozrzucone pod dokumentach, więc spalenie teczki, nie gwarantowało całkowitego zatarcia śladów ).
Nie jest tajemnicą czym były np spółki polonijne w latach 80 (spółki!), tylko niestety wszelkie dyskusje na ten temat są blokowane. Gdy PO doszła do władzy, pierwsze co zrobiła, obcięła fundusze dla IPN, to mówi samo za siebie.
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


tego się nie da zrobić
chociażby z tego powodu, że wersji mitów jest wiele i każdy wierzy w tę, która mu pasuje
ale to nadal nie jest konkret tylko idealizowanie
I to jest fałszywe przeświadczenia. To można zrobić i już jest "robione", (publikacje IPN. nie wszystkie dokumentny zostały spalone, istnieją sposoby dotarcia do prawdy historycznej, ponieważ informacje są rozrzucone pod dokumentach, więc spalenie teczki, nie gwarantowało całkowitego zatarcia śladów ).
Nie jest tajemnicą czym były np spółki polonijne w latach 80 (spółki!), tylko niestety wszelkie dyskusje na ten temat są blokowane. Gdy PO doszła do władzy, pierwsze co zrobiła, obcięła fundusze dla IPN, to mówi samo za siebie.
pzdr
zapraszam do założonego przeze mnie wątku:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...