Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Mistrz scen teatralnych-nie żyje


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, każdy musi kiedyś odejść.....Holoubek zagrał wiele wspaniałych ról ale mnie najbardziej utkwiło "Salto" Konwickiego i "Pętla". Kiedy po kilku latach po obejrzeniu "Pętli" zacząłem czytać Hłaskę byłem zły na Gucia, że tak "intelektualnie" pokazał pijaka. Trzeba było czasu, żebym zrozumiał jak wspaniale zagrał tą postać (pijak...to wrażliwy, słaby człowiek nie potrafiący dostosować się do twardej rzeczywistości)...to świetna kreacja. Podobno Gucio został wybrany jako drugi wielki polski aktor....chyba większy od niego mógł być tylko Woszczerowicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie umiera, człowiek żyjący w pamięci innych; tak nie odszedł Mistrz, o którym myśleć, przez wieki, będą miliony. Niosąc dumnie i w blasku chwały majestatyczne świadectwo Jego istnienia. Istnienia będącego niczym najwymowniejszy testament, na kartach którego młodzi wielu epok starannie zbudują swoje ideały; dziękując przy tym Najwyższemu i Wszystkim Świętym za najlepszy wzorzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[*]
chylę czoło przed ogromnym aktorem, ale także reżyserem i pedagogiem, wybitną postacią teatru. kocham jego kreacje, chociażby Gustawa / Konrada z Lawy. jego interpretacje są genialne. cóż za osobistość. szkoda, że nie ma go z nami, ale zapewne jest mu lepiej tam, gdzie aktualnie przebywa. najważniejsze to to, że jego działalność będzie w Nas żyłą.
[*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...