Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Siła dwóch Serc


Lilianna Szymochnik

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mam Ciebie wyrwać z serca, ta prawda mnie zabije
jedyna moja wina jest taka, że Ciebie mocno, tak kocham.
Czy nie mam prawa.Przecież to, nie jest żadnym grzechem
sam jestem zaskoczony tym, co się ze mną dzieje - mój Boże.

Coś mnie ku Tobie przyciąga - mam jakiś mętlik w głowie,
co ja mam zrobić z tym uczuciem, z tym idącym kochaniem.
Coś mnie porywa, a Ja to czuję, tak nagle to w sobie odkryłem.
Ty jesteś przyczyną, tej namiętności - Ty moje jedyne marzenie.

W miłości nikt nie chce nikogo skrzywdzić, w tejże prawdzie,
to ona nas krzywdzi, każdego dnia - walczymy z nią codziennie.
To pytanie zawszy było i będzie człowiekowi w tajemnicy skryte,

pomóżmy sobie swoją siłą, wolą życia i swoim optymizmem.
Z miłości jeszcze nikt nie umarł, tylko ona jest naszym sensem,
dobraliśmy się jak w korcu maku, cóż może jestem romantykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


a choćby pająki? a lemingi, które osiągnąwszy wiek dojrzały (coś, co i Ciebie czeka niechybnie) przestają jeść i pić i uganiają się za samiczkami dopóki nie umrą z głodu i wycieńczenia?
jeszcze raz namawiam do częstszych wizyt w bibliotece. i nie tylko do czytania Szekspira, ale przede wszystkim poznawania tego co nas otacza, co SIĘ i nas zmienia. chyba, że chcesz w kółko powtarzać farmazony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz technika (wiersz przytaczam nie dlatego , że jest tego wart, tylko dlatego, że robisz w konia krytyków i edytujesz co chwila swoje wcześniejsze wypowiedzi do których się ktoś ustosunkował:

Jak mam Ciebie wyrwać z serca, ta prawda mnie zabije / _ / _ / _ / _ _ / _ _ _ / _ {15 sylab}
jedyna moja wina jest taka, że Ciebie mocno, tak kocham. _ / _ / _ / _ _ / _ _ / _ / _ _ / _ {18}
Czy nie mam prawa.Przecież to, nie jest żadnym grzechem _ / _ / _ / _ _ / _ / _ / _ {14 sylab}
sam jestem zaskoczony tym, co się ze mną dzieje - mój Boże. _ / _ / _ / _ / / _ / _ / _ _ / _ {17}

Coś mnie, ku Tobie przyciąga - mam jakiś mętlik w głowie, _ / _ / _ _ / _ _ / _ / _ / _ {15}
co ja mam zrobić z tym uczuciem, z tym idącym kochaniem. _ / _ / _ _ _ / _ _ _ / _ _ / _ {16}
Coś mnie porywa, a Ja to czuję, tak nagle to w sobie odkryłem. / _ _ / _ / / _ / _ _ / _ _ / _ _ / _ {19}
Ty jesteś przyczyną, tej namiętności - Ty moje jedyne marzenie. _ / _ _ / _ _ / _ / _ _ / _ _ / _ _ / _ {20}

W miłości nikt nie chce nikogo skrzywdzić, w tejże prawdzie, _ / _ _ / _ _ / _ / _ / _ / _ {15}
to ona nas krzywdzi, każdego dnia - walczymy z nią codziennie. _ / _ _ / _ _ / _ _ _ / _ _ _ / _ {17}
To pytanie zawszy było i będzie człowiekowi w tajemnicy skryte, _ _ / _ / _ / _ _ / _ / _ / _ / _ / _ / _ {21}

pomóżmy sobie swoją siłą, wolą życia i swoim optymizmem. _ / _ / _ / _ / _ / _ / _ _ / _ / _ / _ {20}
Z miłości jeszcze nikt nie umarł, tylko ona jest naszym sensem, _ / _ / _ / _ / _ / _ / _ _ / _ / _ {18}
dobraliśmy się jak w korcu maku, cóż może jestem romantykiem. _ / _ _ _ _ / _ / _ _ / _ / _ / _ / _ {19}

a teraz, jeśli porównasz to do Pablo Marudy, tego który napisał 100 kiepskich sonetów to szczele w ryło!
- znasz perfekt hiszpański, czy swoją wiedzę czerpiesz z malkontenckich przekładów?
- jesteś pewny, co Neruda miał na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


przytocz toto:

Każdy kocha,gdy miłość w sobie ma,
ona nie krzywdzi,tylko rozwija się.
Cudownie być kochanym,
gdy miłość złączy nić
na wiele lat,to tak jak w bukiecie
piękny kwiat kolorami tęczy mieni się.

Janko się o coś podobnego obraził, bo jest Poetą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...