Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

lepsze dni


adam sosna

Rekomendowane odpowiedzi

a co !

na poprawę nastroju:

Żółtka, cukier i cukier waniliowy ubijamy dobrze mikserem w dość wysokim naczyniu.
Do ubitych żółtek dodajemy śmietanę i chwilę ubijamy dalej .Następnie wlewamy
spirytus i jeszcze dobrze wszystko trzeba wymieszać.

Należy zwrócić uwagę aby cukier dobrze rozpuścił się w całości. Następni przecedzić do butelek. Z tej ilości produktów otrzymamy ok. 1 l. dobrego likieru.

Inna wersja: w części śmietany rozpuszczamy 1 deserową czekoladę i po przestudzeniu łączymy z ubitymi żółtkami i pozostałą śmietaną. Na koniec dajemy spirytus.

Alkohol bezpośrednio po zrobieniu jest dość rzadki, ale gęstnieje 2-3 godzinach.
Jeśli ktoś lubi bardzo gesty adwokat to można dać śmietanę o wyższej zawartości tłuszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Te dobre chwile, Adamie, są złudne jak fatamorgana. To raczej, w większości, ucieczka w poszukiwaniu łatwego życia, jakie oglądają w filmach, życia w bogactwie, z furą i komórą w kieszeni. Ale oczywiście nie uogólniam! Tak, niewielu z nich się powiodło, ale nie jest to reguła. Tam zawsze są obcy i obcy... Oby dni mieli niezwichrzone... Ale niech o tych zwichrzonych zawsze pamiętają, aby godności nie zatracili...
A tu zostają rodzice, którzy bardzo często muszą jeszcze posłać dzieciom na bilet powrotny...
I tak kończą życie nieprzespane...
Dlatego za tydzień mamy szansę poprzeć rozpoczęte zmiany, dać odpór klakierom przeszłości, fałszerzom rzeczywistości, sprzedawczykom w wilczej skórze. Bo przecież Polska się liczy, nasze sprawy, a nie interesy obcych. Nam nikt nigdy nic nie dał. Dlatego cieszę się, że nareszcie głowe podnosimy dumnie, wysoko. Na pochybel więc pustym łbom z wilczymi oczami...
Pozdrawiam Leszek Piast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piast ( obojętne mi - pani czy pan)

wyjechali - i dwa lata temu, ze łzami w oczach pewien człowiek chciał ich powstrzymać
ze łzami w oczach
brak odzewu ze strony odpowiedzialnych
głucha cisza
na Euro 2012 ściągniemy Chińczyków ?
za co?
wolę Polskich Nowobogackich opiekujących się swymi matkami
i budujących Polskie drogi za Polskie pieniądze
czy pan/pani wie, że jako rencista 2 lata temu dostałem tyle samo co dwa tygodnie temu?
a chleb jest droższy o 15%?
dumnym można być - kiedy nie jest się głodnym i nie umiera pod zamkniętą przychodnią!!!!!!!!!!!!!!!!
dziecko moje - jedź pod "lepsze niebo"! fundnę bilet (tylko za jakie pieniądze?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem - Leszek Piast...
Nie dziwię sie wcale, że ze łzami w oczach... To tragedia.
Właśnie, ci co z taką euforią głosili niedawno - będziemy w unii, młodzież będzie mogła swobodnie wyjeżdżać, tam pracować, tam kupować działki, tam uczyć się... - to oni są odpowiedzialni.
Czemu Chińczyków? To my będziemy grać... :)))
Tylko, że ci nowobogaccy ( czemu pan ich z dużej litery honoruje? ) przeważnie nie opiekują się swymi matkami, bo ich na to nie stać, nie budują w Polsce dróg, a pieniądze wywożą za granicę...
Wiem, panie Adamie, ja też 5 lat temu brałem więcej pieniędzy za swoją pracę, niż dzisiaj, ale wtedy nie zawsze ją miałem, a dzisiaj mam jej dużo (dzięki Bogu), choć za połowę tego, co wtedy. Ale wolę to dzisiaj... Domyśla się pan dlaczego???
Dumnym trzeba być, nie pysznym!!! Dumnym...
No... z tym umieraniem pod przychodnią to gruba przesada, rzekłbym: nadużycie... Ale za takie myślenie odpowiadają przecież ci, co tak ostatnio głośno szczekają, a którzy przysięgę Hipokratesa mają gdzieś, bo im koperty i koniaki w biurkach przysłoniły oczy...
Ja nie chcę lepszego nieba (jeśli to do mnie) - to nasze jest piękne. Wie pan czemu? Bo nasze.

Panie Adamie, patrzmy dalej niż jutro, czytajmy między zdaniami, rozpoznawajmy wilki w owczej skórze i ufajmy Bogu. Więcej wiary, panie Adamie, więcej wiary...

Pozdrawiam Leszek Piast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...