Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

pomarańcza


cizia

Rekomendowane odpowiedzi

Czuję się tak jakbym nie żyła. Sztuka rodzenia własnych myśli. Obierania pomarańczy, zdzierania skórki z siebie samej. Wyciskanie miąższu. Muszę wypluć to na nowo. Kobiecisko zwinięte w reklame z Vouge, obwinięte szalem z H&M z Astorem na rzęsach i gównem w głowie.

Biegnę za pięknem. Ruchomym zapachem powiek, huraganem przewalającym się przez zbyt tłustą materię. Jeżdże na betonowym wózku z kokardką wyobraźni w kosmyku. Mam paraliż bytu. Szarość, która z litości malarzy jest kolorem, grozi stabilnością. Mowi czerniami i światłem. Mdłym kleikiem kontrastów. Nie trawi się go, połyka i przelatuje wprost do tyłka. Tam zamienia się w kleik. Reinkarnacja? Czy obieg przyrody?

Moja druga półkula jest skrajnie odmienna, dlatego tak dobrze się rozumiemy. Brak słów, zastępują nieartykułowane żale. Potłuczony talerz to tylko metafora miłośći. Po kolana w niej stoimy. Zachłyśnieci nową osłonką. Jest bezpieczna, tłumacząco-wybaczająco-nielogiczna. Doświadczam fotosyntezy, napędzam. Dźwigam nas na moim młodym,napiegowanym zmarszczkami czole.

Jestem w tym wszytskim jak pomarańcza. Zimna i martwa oraz porowata i świeża. Piramidą niezgodności, Wiszącym Oglodem sekretów i Eifel tower wieczności.
Weź, obieracz wsadziłam go między łyżeczki - będziemy spożywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1) sztuka rodzenia własnych myśli - inaczej to zdanie sformułuj, albo niech wynika ono z pierwszego zdania albo niech będzie zaczątkiem trzeciego. Bardziej zwiąż.

Podoba mi się strofa druga i trzecia. Najbardziej druga. Moim zdaniem jest dobrze, a w dodatku tchnie autentyzmem. Ten tekst to już poezja, znów dodam, że moim zdaniem.

Pozdrawia i kłania się nisko Don Cornellos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...