Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

no, zdecydowanie obracam się w bardzo różnych środowiskach... skrajnie różnych.
bo niby na bazie jakich doświadczeń mógł by powstać wcześniej wspominany wiersz "Parcae a Fatale"?

nie chcę urazić żadych kobiet tym moim zdaniem, moze nie podchodzę do niego tak poważnie.
A jak kobieta po nim czuje sie urażona, to oznacza, że jest bardzo porządną kobietą. :)

swoją drogą, np.
[quote]
Idż!! Gdzie budują, tam kobiety czekają za parkanem!!!
Wróć o szóstej.

Na rusztowaniu, Peiper

Jak widać stosunek Peipera do kobiet był bardzo użytkowy. Na tle kultu pracy, kobieta tu potraktowana jest jako rozrywka po fajrancie.

Nie jestem pierwszy. Mam też swoje powody, żeby myśleć tak jak myślę i rozumiem że nie trzeba sie z tym zgadzać. Jednak ta nieziemsko piękna "Miłość" to troche fikcja, i w praktyce wygląda inanczej.

A co do męszczyzn, to się zaden nie obrazi.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

I co z tego? Uważasz, że jeśli jakiś Peiper już ubliżał kobietom wcześniej, to Ty też możesz i nie ma w tym nic złego? Naprawdę musisz jeszcze sporo dorosnąć!Tak? Może zróbmy doświadczenie: skopiuję Twój tekst, przerobiony na "mężczyzn" (zarówno tę "dowcipną" złotą myśl, jak i to, co napisałeś później o kobietach), i wkleję go np. w jakimś blogu lub na forum dyskusyjnym w portalu elektroników, sportowców, biznesmenów czy gdziekolwiek. Zobaczymy. Prześlę Ci komentarze pod tekstem (o ile wcześniej mnie nie zbanują).
Jeśli Ty nie obraziłbyś się o coś takiego, to jesteś doprawdy dziwny.
Opublikowano

Owoce gnijace na galezi.Zgnila gruszka spada-fllap! Goscia strrasznie boli glowa a przeciez zapisuje co sie dookola snuje. Jako zapisek jest istotny,bo ubrany zostal w sukienke do gosci.Dlaczego sie nad nim znecac? Co z tego ze inne matki tez maja piekne corki/synow? Jestem za i nic przeciw!

Opublikowano

Owoce gnijace na galezi.Zgnila gruszka spada-fllap! Goscia strrasznie boli glowa a przeciez zapisuje co sie dookola snuje. Jako zapisek jest istotny,bo ubrany zostal w sukienke do gosci.Dlaczego sie nad nim znecac? Co z tego ze inne matki tez maja piekne corki/synow? Jestem za i nic przeciw!

Opublikowano

Owoce gnijace na galezi.Zgnila gruszka spada-fllap! Goscia strrasznie boli glowa a przeciez zapisuje co sie dookola snuje. Jako zapisek jest istotny,bo ubrany zostal w sukienke do gosci.Dlaczego sie nad nim znecac? Co z tego ze inne matki tez maja piekne corki/synow? Jestem za i nic przeciw!

Opublikowano

Owoce gnijace na galezi.Zgnila gruszka spada-fllap! Goscia strrasznie boli glowa a przeciez zapisuje co sie dookola snuje. Jako zapisek jest istotny,bo ubrany zostal w sukienke do gosci.Dlaczego sie nad nim znecac? Co z tego ze inne matki tez maja piekne corki/synow? Jestem za i nic przeciw!

Opublikowano

Owoce gnijace na galezi.Zgnila gruszka spada-fllap! Goscia strrasznie boli glowa a przeciez zapisuje co sie dookola snuje. Jako zapisek jest istotny,bo ubrany zostal w sukienke do gosci.Dlaczego sie nad nim znecac? Co z tego ze inne matki tez maja piekne corki/synow? Jestem za i nic przeciw!

Opublikowano

Owoce gnijace na galezi.Zgnila gruszka spada-fllap! Goscia strrasznie boli glowa a przeciez zapisuje co sie dookola snuje. Jako zapisek jest istotny,bo ubrany zostal w sukienke do gosci.Dlaczego sie nad nim znecac? Co z tego ze inne matki tez maja piekne corki/synow? Jestem za i nic przeciw!

Opublikowano

Owoce gnijace na galezi.Zgnila gruszka spada-fllap! Goscia strrasznie boli glowa a przeciez zapisuje co sie dookola snuje. Jako zapisek jest istotny,bo ubrany zostal w sukienke do gosci.Dlaczego sie nad nim znecac? Co z tego ze inne matki tez maja piekne corki/synow? Jestem za i nic przeciw!

Opublikowano

Owoce gnijace na galezi.Zgnila gruszka spada-fllap! Goscia strrasznie boli glowa a przeciez zapisuje co sie dookola snuje. Jako zapisek jest istotny,bo ubrany zostal w sukienke do gosci.Dlaczego sie nad nim znecac? Co z tego ze inne matki tez maja piekne corki/synow? Jestem za i nic przeciw!

Opublikowano

Owoce gnijace na galezi.Zgnila gruszka spada-fllap! Goscia strrasznie boli glowa a przeciez zapisuje co sie dookola snuje. Jako zapisek jest istotny,bo ubrany zostal w sukienke do gosci.Dlaczego sie nad nim znecac? Co z tego ze inne matki tez maja piekne corki/synow? Jestem za i nic przeciw!

Opublikowano

Owoce gnijace na galezi.Zgnila gruszka spada-fllap! Goscia strrasznie boli glowa a przeciez zapisuje co sie dookola snuje. Jako zapisek jest istotny,bo ubrany zostal w sukienke do gosci.Dlaczego sie nad nim znecac? Co z tego ze inne matki tez maja piekne corki/synow? Jestem za i nic przeciw!

Opublikowano

Owoce gnijace na galezi.Zgnila gruszka spada-fllap! Goscia strrasznie boli glowa a przeciez zapisuje co sie dookola snuje. Jako zapisek jest istotny,bo ubrany zostal w sukienke do gosci.Dlaczego sie nad nim znecac? Co z tego ze inne matki tez maja piekne corki/synow? Jestem za i nic przeciw!

Opublikowano

Owoce gnijace na galezi.Zgnila gruszka spada-fllap! Goscia strrasznie boli glowa a przeciez zapisuje co sie dookola snuje. Jako zapisek jest istotny,bo ubrany zostal w sukienke do gosci.Dlaczego sie nad nim znecac? Co z tego ze inne matki tez maja piekne corki/synow? Jestem za i nic przeciw!

Opublikowano

Owoce gnijace na galezi.Zgnila gruszka spada-fllap! Goscia strrasznie boli glowa a przeciez zapisuje co sie dookola snuje. Jako zapisek jest istotny,bo ubrany zostal w sukienke do gosci.Dlaczego sie nad nim znecac? Co z tego ze inne matki tez maja piekne corki/synow? Jestem za i nic przeciw!

Opublikowano

Luka, po co wkleiłaś swój komentarz aż 13 razy??? Po co zabierasz miejsce pod wierszem? Wszystko kosztuje! Jeśli przez pomyłkę, to możesz łatwo wykasować niepotrzebne egzemplarze, naciskając pod każdym napis w prawym dolnym rogu: "usuń".
A poza tym piszesz nie po polsku, z ogromną ilością literówek i z błędami językowymi, które uniemożliwiają zrozumienie, o co Ci chodzi.
Nawiasem: "Luka" to chyba męskie imię? Zdaje się, że nie ma żeńskiej odmiany Łukasza? Specjalnie dobrałaś sobie męski nick? To ma coś symbolizować?
Pozdrawiam serdecznie. :-)

Opublikowano

hmm...
gadałem dzisiaj z dziadkiem, tak na poważnie.
opowiadał mi o swoim ciekawym życiu. że był ratownikiem w gorach, do których co roku jeździł i takie tam inne historie.
skończyło się opowiadanie mniej więcej takimi słowami:

- A potem to już się ożeniłem i przestałem jeździc w góry.
- Czyli nie opłaca sie żenić? :)
- Nie, nie opłaca.

Po czym mi dobrze wytłumaczył dlaczego.
I mówił tak bardzo na serio. Tak, jak jeszcze z nim nigdy nie rozmawiałem.

Jak mam wiec śmieć wątpić, że miłość to fikcja?
A tak naprawde chodzi tylko o "zwierzęcość" >> przetrwanie GATUNKU.

Pozatym sam również przeżyem bardzo skrajne pojęcia miłości. Nie mówię więc czegoś co nie jest podparte głębszymi przemyśleniami. Czuję się wręcz upoważniony do wyrażania takich właśnie myśli.

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

No, to masz niezłe mniemanie o swoim dziadku (że już nie wspomnę, iż o sobie samym tyż). I Ty śmiesz pomiatać kobietami i wciskać nam, że rzadko która jest prawdziwą kobietą, a reszta to d...?!!!
Przeważnie tak jest, że niedojrzali ludzie podejrzewają otoczenie o swoje własne wady i skłonności. Lepiej więcej nie odsłaniaj publicznie swojego poziomu "dojrzałości" uczuciowej.
PS. A mój ojciec, kiedy się ożenił, nie przestał jeździć w góry, dalej jeździł razem z matką. I żaglówkę sobie zrobił, i pływa nią od niemal 50-ciu lat po wszystkich jeziorach Polski. I w ciepłe kraje też jeździli... Widzisz, im małżeństwo się "opłacało": nie musiał wybierać między "nieopłacalną" rodziną a rozrywkami.
A gdyby musiał wybierać, to sądzę, że - podobnie jak Twój dziadek - wybrałby nas, czyli to "nieopłacalne".
Opublikowano

Mam nadzieję, że pani zdaje sobie sprawę z tego, że nie każdy ma taką możliwość i taki zaszczyt, aby przeżyć swoje dzieciństwo z obojgiem rodziców.

Może mi pani tylko uwierzyć że beznadziejnie jest nie mieć przy sobie taty wtedy kiedy staje się on najbardziej przydatny i kiedy można się od niego wiele nauczyć.

Tym bardziej trudno jest mi sobie wyobrazić jak wygląda rodzina i szczęśliwa miłość w rodzinie.

Ale skończmy już o tym mówić, bo to jest forum o wierszu a nie o moim życiu. i zapewne nikogo nie obchodzi co mi się okropnego trafiło, i wcale sienie dziwię.

Dziękuję bardzo za poświęcenie chwili dla mojego utworu.
Remek.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • jaśminy w bieli wspominają   jak wtedy pogodne niebo spadło na ziemię upał   lody z czekoladą smakują tobą   pamiętają śmiech szukające się dłonie   bzy akacje dziś  jaśminy jutro  będą wspomnieniem   jesteśmy niczym  kwiaty    zatopić się w płatkach lilii  skosztować nektaru   życie to chwila   6.2026 andrew     
    • Kolejna wersja zdarzeń nie uwzględniła zaangażowania uczuć i emocji I to mimo skali zbrodni Znajdowali się świadkowie Jednak z ich zeznań wynikało że każde kolejne kilka słów to coraz większy chaos Wyrok oczywisty zawisł w powietrzu jednak głodni ofiary z krwi obeszli się smakiem Nic nie było tak oczywiste i niezawisłe jak ten katowski miecz co na wieki zawisł w powietrzu tuż nad szyją ławy oskarżonych Odbicie słońca w jego klindze rozciągnęło się na możliwie najniższy zestaw dźwięków Ostrze i jego stan Wina kara Wobec zaistniałych okoliczności Nie zaistniały Nikt się nikomu nie zaśmiał w twarz Ale wielu wykrzywiło usta Niesmak sytuacji był niezwykle ciężki do przełknięcia A jedynym wyborem było Przeżucie go i połknięcie we własnym zakresie woli Bądź alternatywnie Przymusowa iniekcja w najmniej spodziewanej chwili Pozwól się dopaść zanim cię dopadnie Pozwól dać sobie szansę Pozwól nie dać się zniewolić na siłę  I zdecyduj się na podjęcie ścieżki Prowadzącej do ostatecznego zniewolenia Kaganiec i smycz to nieodłączne atrybuty Wracaj do budy Na ryj kopy buty ‘W najwiekszy deszcz w najchujowsza pogode’  
    • Los podarował mi ciebie Dał szansę aby Cię kochać Czuć zapach Twoich włosòw Poznawać smak Twojego ciała Ty odwzajemniłaś miłość usmiechem Oddałaś mi  siebie Nie żadając nic wzamian Nie budowaliśmy zamkòw Nie były nam potrzebne Cały sens życia zamknął się  W dwòch słowach  We dwoje     
    • @Alicja_Wysocka Piękny, romantyczny wiersz utrzymany w bardzo dobrym klimacie :) - a w dyskusji dodatkowo zabarwiony starą, dobrą muzyczną Balladą - super. :) "(...)  Nie dla sławy piszemy ni dla pustych braw lecz by w słowie ocalić to, co w duszy trwa (...)" Pozdrawiam serdecznie! J. J. Zieleziński
    • Paw z denaturem   Pewien Artur kierowca z Wrocławia  Będąc głodnym zapierniczył pawia Zjadł go razem z piórem Zapił denaturem Teraz się bólem brzucha wymawia.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...