Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

****


Rekomendowane odpowiedzi

był doskonałym poetą nie trzeba
wierszy żeby to wiedzieć postępowy
nowoczesny wiedział że nie jego ręka
prowadzi pióro na papierze w ataku
natchnienia popadał w stan egzaltacji
nad płatkiem śniegu w nim tkwiła
zagadka wszechświata
miłość nie mogła się spełnić dobry poeta
musi mieć nadzieję a nie pewność

czytałam przyziemnych wiernych mężów
dobrze że nie trzeba być śmiesznym aby
pisać wiersze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówno tytuł jak i treść kojarzą mi się z bohaterem "Śniegu" Pamuka. jeśli była to inspiracja - notabene nagrodzona Noblem (z czym osobiście trudno mi się pogodzić) - to będę szła tym tropem. po pierwsze nie rozumiem układu tekstu, może gdyby opatrzyć go znakami interpunkcyjnymi byłoby łatwiej, ale bez nich - szczególnie wers 6 - wydają się zupełnie niedopracowane. poza tym, nic w tym wierszu nie zatrzymuje, jest czysto opisowy, zupełny brak metafor, pomysłu. jest suchy i jałowy. skąd ta nadzieja? a brak pewności? - ma pan na myśli ową siłę twórczą? jeśli oboje nawiązujemy do tej książki, to pamiętam, że moją uwagę przyciągnął tylko jeden fragment, nie mogę go w tym momencie zacytować, ale brzmiał mniej więcej tak, że szczęście i poezja nie mogą zbyt długo trwać ze sobą, bo albo szczęście zbanalizuje poezję albo poezja zniszczy szczęscie (albo coś w tym stylu). mam wrażenie, że to miał pan na myśli mówiąc o tej nadzieii ale nie pewności.

nie zachwycił mnie ten tekst, tak samo jak rozczarowała mnie książka
jeśli jednak moje skojarzenie jest błędne, to proszę wybaczyć :)

pozdr. a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



No cóż mnie się książka bardzo podobała, cyniczna i sarkastyczna, na niczym autor nie zostawił suchej nitki, a w szczególności nie na wielkim namaszczonym Ka. W sumie książka, która obśmiewa poetę ma prawo sie im nie podobać.
wiersz też się może nie podobać - rozumiem i pozdrawiam.

A i jeszcze, ta książka nie została nagrodzona noblem( nagroda była za całokształt)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...