Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Czas minął


Rekomendowane odpowiedzi

Wyszłam godzinę przed upływem czasu. Zastanowiłam się czy wszystkie pytania zostały dobrze postawione i czy odpowiedzi nigdy nie ujrzą światła dziennego. Upewniłam się czy każda kropka jest okrągła, przecinek ma ogonek, a duża litera ma swój rozmiar.
Zamach stanu nastąpił nieoczekiwanie, chociaż jego pojawienie komunikowały gwiazdy już od miesięcy. O zagłówek uderzyła kropla goryczy – przewidziane. Na ramionach stanęły w linii stróżki potu – przypadkowe. Podbródek zadrżał, jakby grad uderzył w jego kant – przegadane.
Żaden stan podświadomości nie mógł mnie przygotować na taki ból. Czyżby historia nie została zakodowana, a może zapomniała, że trzeba o niej pamiętać i wyciągać wnioski ?
Nacisk padł na ostatnie słowo, które wbiło mnie w skraj duszy. Jej najtwardsza strona z wielkimi mosiężnymi kolcami i ubłoconą piersią zagięła moje marzenia, niszcząc ich wymowność. Uśmiech w ironicznym akcie desperacji, przywołał na myśl wszystkie chwile jakie kiedykolwiek we mnie żyły. Obumarłe komórki wołały, prosząc swoje rodziny o przebaczenie. Stawały w płomieniach … spalały się …
Nie wiedziałam na której głowie mam stanąć, żeby uratować zmysły.
Miałam parę lat … wielkie brązowe oczy … narodziłam się jako wyrzutek, piorąc rodzinne brudy w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...