Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Mając Cię pod ręką...szukałam szczęścia


Rekomendowane odpowiedzi

Szukałam Cię w notatkach ze szkoły, w wazonie pełnym wody, w kartkach papieru które dla Ciebie napełniałam. Marzyłam by móc Cię przytulić bez ograniczeń, by patrzeć Ci w oczy bez strachu, że ktoś zobaczy.Intymnie wyznawać Ci, jak strasznie pusto jest bez Ciebie w moim domu.
Płakałam za błędy przeszłości wiedząc gdzieś głęboko w sobie, że tak miało być. Nasączyłam ubranie dymem z papierosa, żołądek osadziłam poniżej krytyki by dłużej dociągać piwo. Podjęłam decyzje z której nie chciałam się wycofać - była zbyt piękna. Nie pamiętam o której setnej sekundy to się stało. Mogę jedynie zapisać datę w kalendarzu - 14.04 (postarać się zachować ją w umyśle). To było jak zbawienie, miód który uratował mi życie, napój który zdążył napoić przed samounicestwieniem komórek mózgu. Nawet nie wiesz jak wiele otrzymałam po tak długim niewidzeniu. Ten gest był jak milion słów i tysiąc innych gestów które mimo powagi i włożonej w nie miłości, nie podniosły mnie tak jak ten jeden jedyny … którego tak potrzebowałam.
Przez tyle naciąganych dni , przez marność której musiałam doświadczać, przez cierpienie … szukałam odpowiedzi na niewiadomą.

Szukałam Cię w innych, w gwiazdach, pod stołem w domu, obok siebie w szkole, w zimnej pościeli, między bezsenną nocą … Szukałam w życiu które jak najgorszy sen nie dawało mi spokoju, gryząc podniebienie na dzień dobry i parząc na noc. Przekonywałam się do fikcji, do kochania innych nieważnych.

Szukałam … zamiast wyciągnąć rękę i przytulić Cię z całych sił, tak by nikt nie mógł po raz drugi włożyć świata między nas ... obie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...