Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Dzieło stworzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Ciało splecione misternie w technologii 0,16 mikrona
Zespół czynników nieorganicznych odpowiadający za funkcjonowanie
wewnętrznie niestabilnych
połączeń neuronowych.

Binarny system wartości moralnych, zaktualizowany do wersji 5.02 release.
Powoli traci na ważności, a co za tymi idzie -
przydatności do spożycia.

Dusza, wyłączana wraz z naciśnięciem przycisku 'shutdown'.
Senny majak - spięcie na złączu IDE.

Ergonomiczny rdzeń nie może z jakiegoś powodu wytrzymać napięcia zgromadzonego na taśmach.
Dziwne, wszak powinien móc.

Ale nic to !

Poprawimy układ chlodzenia.
Wyczyścimy pamięć podręczną.
Zmienimy ustwawienia BIOS.
Zoptymalizujemy kod.

I wtedy, myślę, wszystko się uda.
A jak nie - to popracujemy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe i oryginalne podejście. Nawet mi się podobało to, w jaki spodób w utworze przedstawiony został człowiek. I świetna puenta;)
A teraz stylistycznie popatrzę. Masz literówkę w strofie czwartej. I w drugiej od końca. Poza tym, w tym fragmencie
"Powoli traci na ważności, a co za tymi idzie.
Przydatności do spożycia."
jakoś nie pasuje mi ta kropka za słowem 'idzie'. Toż to 'fajna' przerzutnia może być. Natomiast tutaj
"Ergonomiczny rdzeń nie może z jakiegoś powodu wytrzymać napięcia zgromadzonego na taśmach." jest za długo jak na jedną linijkę (wg mnie). Zrobiłabym osobny wers ze sformułowania 'zgromadzonego na taśmach'.
Ogólnie jest...fajnie;) Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za porady, jak widzisz, zastosowałem się do nich (od początku coś mi nie pasowało z tą przydatnością do spożycia ;) )
Zbyt długiego wersu wolałbym nie zmieniać, bo lubię dysonanse pomiędzy długością wersów.

Mam jeszcze jedno pytanie: Czy nanoszone zmiany najlepiej umieszczać w kolejnych komentarzach, tak, by można bylo obserwować ewolucję wiersza, czy też zmieniać pierwszy post ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze nie zauważyłam, by zmieniony wiersz umieszczać w nowym komentarzu, ale jak chcesz, zacznuj rewolucję;). Osobiście sądzę, że to byłoby dobre, ale jak ktos wprowadza dużo zmian, to może to być dość kłopotliwe, nieprawdaż? Aby znaleźć prowidłowy wiersz, trzeba by się przekopać przez resztę.
Z tą przydatnością jest teraz lepiej;). I nadal radzę zmienić to słowo - ustwaienia - w strofie przedostatniej.
A jak lubisz tak te dysonanse, to nie zmieniaj;)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...