Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Pachniałaś świeżo skoszoną trawą


V.M

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem Twoje usta zgrane z kolorem nieba.
- Jutro będzie ładna pogoda. Mówiłaś głosem, który promieniował dobrem.
Moje myśli zatopione były w Twoim ciele.
Przyznaje próbowałem trzymać je za ręce, aby nie posunęły się za daleko, jednak one bezwstydnie obdzierały cię z niewinności, próbując dojść do sedna sprawy.
Wsparta na ramionach tuliłaś w swoich dłoniach zimną, obumarłą poręcz.
W lekkim zadumaniu śmiałaś się do zachodzącego słońca, mówiłaś mi,
że jest on kropką nad i.
Oczy zatopione w gasnącym dniu starały nasycić się bogactwem barw.
Ty ogarnęłaś całą ich paletę, ja tylko cienie…
Zafascynowała mnie cisza, która płynęła ze zgromadzonych wokół kwiatów. Chcąc nie chcąc stały się one świadkami łamania pierwszych lodów.
„Milczenie jest złotem”, jednak ktoś musiał krzyknąć start, nie mnie, nie tobie, lecz nam. Wesoły motyl wzleciał na wysokość zadania, przeciął horyzont myślenia i ściągnął twoje oczy w moje.
Jeden motyl zwiewny jak pocałunek przymnożył mi odwagi.
Podszedłem bliżej-daleko, a jednak na tyle blisko żeby poczuć Twój zapach.
Elwiro, pachniałaś świeżo skoszoną trawą!
Poznałem zapach, zapragnąłem skosztować smak wrażliwości, jaki tłumiłaś w swoich wargach.
Dzień odpłynął na moich ustach, cisza stała się drżeniem, a nieśmiałe kwiaty skryły się za płatkami obłoków.
Pozostało nam stać się pełnią księżyca, oczekującą na kolejny dzień poznawania siebie…

Od tamtej chwili mój umysł na zawsze pozostanie zielony, jak ta letnia, zielona herbata, jak zapach pierwszego kochania…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kobiecą kobiecością" - brzmi nielogicznie. Końcowe zdanie zupełnie wycięłabym z tego krótkiego opowiadania (a może raczej opisu), zostawiając pole na tajemnicę i domysły czytelników.
Całość bardzo podobała mi się, przeczytalam chętnie i polecam innym.
pozdrawiam
Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobieca kobiecość - masło maślane, trawa trawiasta... tego rodzaju wyrażenia sobie podaruj, chyba że chcesz być wyśmiany. raczej - nieziemską kobiecością, niezrównaną czy chociażby nie zmierzoną. albo po prostu - zniewalającą. a co do ostatniego zdania - to całkiem przyjemne. zostaw je, jeśli chcesz. pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...