Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Wielki chaos


The_rain

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny oddech wyrwany ze świadomości
Kolejna myśl porzucona w rzeczywistość
Kolejny krzyk wyrwany ciszy
Kolejna chwila pozbawiona istnienia

Powiedz jedno słowo w ciszy
A powstanie wielki hałas
Pomyśl jedna myśl w samotności
A powstanie wielki chaos

Ile jeszcze będziesz kłamał by znaleźć prawdę
Ile jeszcze będziesz mówił tylko po to by istnieć
Może nie warto jest składać słów skoro możesz tylko krzyczeć
A każdy dzień spędzasz w masce szczęścia skrępowanego kłamstwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie jestem jakoś całkowicie przekonana do tego wiersza. Po pierwsze, mi nie podoba się układ wersów w ostatniej strofie, gdyż taki, jaki jest, odbiera rytm. Ale to tylko moje mniemanie - nad tym wszystkim rządzi autor. Zauważyłam, że zastosowałeś/aś zasadę wstęp-rozwinięcie-zakończenie. Nie bardzo sprawdza się to w poezji.
Metafor wiele nie zauważyłam, mówisz prosto. Osobiście tego nie lubię, bo dla mnie dobra metafora to istota wiersza - u ciebie takie pośrednie można zauważyć na początku. Powiem - ale to już było... I nie trzeba mówić więcej. Co za dużo, to nie zdrowo - wierz mi. Albo i nie, i pisz dalej. Utwór nie zachwyca mnie, niestety... Ale szlifuj warsztat i nie zniechecaj się tylko opinią mojej skromnej osoby.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rytmu zgadzam się....mógłby być troszkę bardziej przemyślany... Co do treści nie mam raczej zastrzeżeń i mogę rzec, że całkiem podoba mi się ten wiersz. I nie zgodzę się z opinią, że dobra metafora to istota wiersza. Osobiście lubię piękno trafnych metafor, ale i prostotę. Bo prostota płynie z serca i potrafi zachwycać. A nadmiar metafor jest niezdrowy i często gubi autora.
Pozdrawiam. Kasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - zgadzam się też z opinią, że co za dużo, to nie zdrowao, ale co za mało.... To tak inaczej i mniej poetycko. Cóż poradze - uwielbiam zawiłe matafory, uwielbiam odczytywać ich znaczenie i zachwycać się złożonością. Taki człek;)
Do The_rain : Kata przeczytałam, bardzo mi się podobał. I zaraz pewnie skomentuję. ?To jeszcze tego nie zrobiłam?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...