Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Sztuka iluzji - iluzja sztuki


Rekomendowane odpowiedzi

Hejże! Czym prędzej - kartka... ołówek...!
Oto świetlane wizje w mej głowie!
Teraz się zacznie - błysnę geniuszem!
Oniemiejecie - Panie, Panowie!

Już myśl natchniona bieży ku gwiazdom -
światy kreuje, burzy skostniałe -
już tam, gdzie dotąd ciemność i chaos,
rzuca siew płodny na litą skałę.

Więc szybko, szybko... łapię ulotną,
bo jak błysk w mroku zgaśnie za chwilę -
jak opętany pędzę z nią - jasną -
u ramion rosną skrzydła motyle.

I jest nareszcie! Oto stworzyłem!
Na wiekopomne popatrzcie dzieło!
Lecz czytam... czytam... i - tradycyjnie:
złudzenie mija. O! Już minęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yourku - sztuka iluzji to nie pisanie - ale zawartość wiersza doceniam jak poprzednie - narazie tak sobie myślę - że fajnie pokazujesz nam swoje możliwości (ten i poprzednie wiersze) - jednak cały czas gdzieś obok stoisz - nawet ten wiersz nazwałeś jak nazwałeś - jest taki żartobliwy - forma i treść - jak zwykle udana jeśli tak można rzecz - jakiś mankament w ostatniej strofie pierwszej zwrotki - ale nie jako poeta a jako człowiek zadam Ci pytanie - po co uleciałeś w niwę? żeby z niej spaść - ecch - wyszły dwa pytania - wybacz, jeśli to wiersz satyryczny czy żartobliwy - odbieram go na różnych poziomach

pozdrówko W_A_R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dormo, Witoldzie - witajcie:-).

Oczywiście - satyra. Satyra na moje pisanie. Czasem człowiek się nadmie, spręży, sądząc że jest na tropie wiersza, który wstrząśnie światem, a tymczasem... wychodzi coś, co nawet wstyd nazwać :-))).

A propos wiersza: wyszło jak wyszło - może nie plewa, ale - powiedzmy - otręby:-))).

Dziękuję Wam - pozdrawiam:-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Oj nawet nie wiesz jak bardzo Cie rozumiem drogi autorze...U mnie tak jest czesto.Wlasna ulomnosc zaslepia mnie czasem do tego stopnia ze najczesciej moje oczucia sa odwrotne do odczuc czytelnikow.Wiersze ktore sa dla mnie wazne, do ktorych bylam emocjonalnie przywiazana, nad ktorymi siedzialam dlugo i namietnie wypacalam kazde slowo najczesciej nie podobaja sie czytelnikom...I na odwrot oczywiscie.Nie wiem dlaczego..Moze za duzo dumam..
Sorki za te mala dygresje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*najczesciej moje oczucia sa odwrotne do odczuc czytelnikow.Wiersze ktore sa dla mnie wazne, do ktorych bylam emocjonalnie przywiazana, nad ktorymi siedzialam dlugo i namietnie wypacalam kazde slowo najczesciej nie podobaja sie czytelnikom...I na odwrot oczywiscie*

Nie "pochlebiaj" sobie, Dormo:-))) - nie jesteś wyjątkiem:-). Przecież to niemal standard. Czytałem Twoje słowa, jak moje własne:-))).

Pozdrawiam serdecznie:-).
*********************************************

Dziękuję, Adamie - przeczytałem. Rzeczywiście - przesłanie podobne.
Wyszło na to, że użalam się nad sobą, a Ty podsuwasz mi instrukcję jak zaradzić moim problemom:-). Piękny wiersz - nazywają to poezją... czy jakoś tak:-))).

Dzięki - pozdrawiam:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*....ku panu ....*
Och, Panie Leonie - to już niemalże Biblią trąci:-)))

Dzięki serdeczne:-).
******************************************************

* zabawa słowami*
Bingo! Tylko tak należy traktować wszystkie moje poczynania na niwie wierszoklecenia.

Wielkie dzięki, Maćku. Pozdrawiam:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...