Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

czasem lekko przed snem przychodzi nic
w zaciśniętych palcach
prowadzi tam skąd śmierć zaczyna dzień
to wszystko co możesz dotknąć:

urwany film
między jednym aktem
głoszonego manifestu
jakby tu żyć aby żyć
a światłem telewizora
grożącego że na nas spadnie,
zatrzymaną w starych piosenkach
familiaryzację

nie wiem jak tu znalazłam teraz
w dłoniach dwadzieścia osiem
stron potrzaskanych okien

Opublikowano

dobry pomysł. początek mi leży,

czasem lekko przed snem przychodzi nic
w zaciśniętych palcach
prowadzi tam skąd śmierć zaczyna dzień
to wszystko co możesz dotknąć: [--->ten wers bym amputowała, jakiś przegadany]

urwany film
między jednym aktem
głoszonego manifestu [----> te dwa wersy też mi nie leżą. 'żyć aby żyć', manifest, warte przemyślenia]
jakby tu żyć aby żyć
a światłem telewizora
grożącego że na nas spadnie,
zatrzymaną w starych piosenkach
familiaryzację [--->podobnie te dwa ostatnie, nie rozumiem owej 'familiaryzacji]

nie wiem jak tu znalazłam teraz [---->niepotrzebne dopowiedzenie. puenta dobra, pasuje]
w dłoniach trzymam dwadzieścia osiem
stron potrzaskanych okien

serdecznie Espena :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Berenika97 Dzieki, wczoraj wpadłem na pomysł jak mogę ten wiersz stworzyć bardziej rytmicznym, mam nadzieje że druga wersja bardziej ci się spodoba
    • @Mel666 I ostatnie słowo - Substancja. Jedno słowo jako cała zwrotka. To może być wszystko: substancja chemiczna, narkotyk, budulec, esencja. Po rozebraniu siebie na ścięgna i tłuszcz, zostaje pytanie: co jest tą substancją, która trzyma to wszystko razem? Dusza? Trauma? Upór?
    • @Mel666 ja je celowo dodałam;) taka mała nadinterpretacja;)
    • Ciało powietrze wdycha przeponą.  Nie płucami: wydech przynosi spokój.  Spokój mych myśli rośnie z kilometrami. Na początku serce wciąż bije rozszalałe.   Potem ustala sobie własne rytmiczne bicie. Piekące uda wprowadzają koła dalej w życie.   Kadencja jest zachowana, a moc z góry ustalona. Prędkość jest wyłącznie wypadkową samej drogi i czasu.   Nieistotna, niemal zbędna, jest tylko wynikiem przemieszczenia. Patrzę na koło przede mną, a ten obrót staje się jednostajny.   Najważniejsze jest tu zachowanie równego dystansu między nami. Bo koło przemierza drogę, lecz sens podróży nadal jest nierozpoznany.       *Po konsultacjach z @Charismafilos oraz godziny liczenia sylab na palcach, mały eksperyment liryczny
    • @wiedźma Siostro, świetny odczyt. Jedyna różnica jest w tym, że na końcu straciłam " ja" @LessLove to nie tylko to. Obie mamy ta samą wrażliwość. Siostry nie krwi, ale duszy:)  
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...