Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

miłość dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Mamusiu jak zimno , jak strasznie mi zimno. Ukryjmy się bo niebo zaczęło płakać.
Nie chcesz iść? Dobrze, więc zostańmy.
Mamusiu proszę Cię ogrzej mnie kołysanką, utul mnie do snu tak jak dawniej. Byłyśmy tylko my w ciepłym łóżeczku, blisko siebie. Pamiętam jak ładnie pachniałaś, "tak właśnie powinny pachnieć anioły"*. Może dasz mi troszkę mleczka, tak dla lepszego snu. Po nim zawsze miałam śliczne sny o Tobie. Proszę, to przecież nie boli … .
Mamusiu nie płacz, już będę grzeczna. Przepraszam że zostawiłam buty parę przecznic stąd, za nóżki też przepraszam. Pamiętasz, musiałam je oddać paniom w białych mundurach i temu panu co sprawił że nic nie bolało. Mówili że nie da się inaczej, że tak będzie lepiej. Wiem mamusiu na nowe nie miałyśmy pieniędzy, a przecież tak dobrze nam szło proszenie ludzi o drobne. Widzisz, już wyglądają lepiej, szkoda tylko że nie są równe, ale to nic, to nie ważne, prawda? Wystarczy że mamy siebie, cała reszta jest zbędna. Nikt nie jest nam potrzebny i tak nic o nas nie wiedzą. Po co nam ci, co się nie znają ?
Mamusiu … czemu zamilkłaś, męczę Cię. Choć przytulę Cię, wkońcu się odwdzięczę za całe dobro. Wiesz tak jest nawet lepiej, teraz jestem naprawdę szczęśliwa bo mam Ciebie …
Mam pomysł, pobawmy się w „kto pierwszy uśnie”. Kiedy powiem start musimy szybciutko usnąć - tylko nie oszukuj. Dobrze … Na miejsca … gotowi … START…… .

- Centrala zgłoś się .
- Centrala zgłasza się.
- Znalazłem matkę z dzieckiem …

_________________________________________________________________________
* cytat z filmu „Sin City-miasto grzechu”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, jak dla mnie to tendencyjne. taki "wyciskacz łez" miał chyba wyjść, ja nie lubię takich monologów. można byłoby to skrócić i zrobić wiersz, a z treści by nie straciło bo treści jest minimum, a słów dużo. (zresztą o ile się nie mylę, to ty głównie poezję piszesz, nie?)
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...