Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Przystanek: Święta


Joanna_Soroka

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Zgadzam się z wieloma komentarzami, ale też z wieloma nie mogę się zgodzić... Bo przecież ten na przemian regularny 13-to i 10-cio zgłoskowiec jest w swojej budowie zamierzony i tak ma być. Nie jest łatwo budować taką formę, tak różną i w dodatku sasiadujacą ze sobą - jakby wiatr strzępił wersy i wymiatał je spod drzew, jak liście...
Prostota? Czasami tak bardzo potrzebna, a jej nie ma - a tu proszę, prostota, a kojarzy się ze Świętami, obrazami, Nikiforem i z czasem upływającym miarowo, acz nieubłaganie - przez te powtórki oczywiście...
Czy zauważyliście sekundnik na zegarze... Są takie, które przeskakują z sekundy na sekundę, ale są też takie, które płyną po tarczy zegara jednostajnym ruchem, bez przerwy... i dopiero po takim sekundniku widać, jak upływa czas...
Kiedyś ktoś mi poprawiał szalik pod szyją... i za to ją kocham do dziś...
Z przyjemnością czytam każdy twój wiersz, bo one z życia wzięte i kunsztowne w swojej budowie i rymach, które takie mają być, jak zamyśliła autorka... i już.
Pozdrawiam Piast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Piaście za piękny i bardzo miły dla mnie komentarz.
Brzmi nieomal jak życzenia świąteczne. Ode mnie również wszystkiego dobrego z okazji Świąt i Nowego Roku, który też już za chwilę zawita. Niech czas będzie dla nas łaskawy i pozwoli cieszyć się wszystkim co nam życie przyniesie.
Pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...