Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

pożegnanie


Rekomendowane odpowiedzi

Wiersz mi sie nie bardzo podoba - banalny. Cóż. Nic na to nie poradzę - mnie nie wzrusza. Być może dlatego, że mnóstwo już takich czytałam.
Na plus dla Ciebie jest fakt, że występuje tam moje ukochane morze. :)

Wiesz? Tak czytałam te wszystkie komentarze i czytałam (głównie te do i od Messalina i M.Krzywaka) i zastanawiałam się, o jaki też może chodzić obraz. Bo przez dłuższy czas o tym napomykałaś (znaczy - dwa razy, ale daleko te komenty od siebie były). Już miałam zapytać, jakiż to obraz, bo czułam, że się nie dowiem. Aż tu nagle - jest! Link! No, to wchodzę. I co? Nie cały obraz - jak pisałaś. W dodatku nic na nim nie widać, prócz wzburzonego morza - ze średnio mi odpowiadającą kolorystyką - bo jest reklama! Której ja nie umiem skasować (pisałam pod którymś innym wierszem, że z informatyki to ja orłem nie jestem. Do wszystkiego, żeby się tego pozbyć potrzebuję krzyżyka w prawym górnym rogu ;)).
Proszę więc, cobyś dała jakiegoś innego linka albo podała tytuł i nazwisko autora tego obrazu... Znany jakiś? Bom się specjalnie nie przypatrywała, zirytowana reklamą czy innymi statystykami...
No, ale grunt, że wiersz z morzem w tle. Dość wyraźnym - trzeba przyznać - tle. To na plus. :)

Pozdrawiam, R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja wiem, że tam jest ten obraz. Pisałam w poprzednim komencie, że widziałam. Ale nie cały, bo mi go nieusuwalna reklama zasłoniła. Statystyki. Oceń stronę. I nawet jak się temu ocenianiu coś wciśnie, to zniknąć nie chce. Jakieś nowe okienko otwiera, kurczaczek... ;)
Mi chodziło o to, żeby Edyta podała mi jakieś inne miejsce, gdzie ten obraz jest, nie zasłaniany przez nic. Albo żeby mi podała tytuł i nazwisko autora, cobym go sobie sama wyszukała. :)

Pozdrawiam, R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Rhiannon - nacisnij w lewym górnym rogu reklamy takie dwa ptaszki ">>" a reklama schowa sie . Niestey nie wiem kto jest autorem - kiedys znalazłam obraz w necie i zapisałam sobie na dysku w tej chwili już nie pamiętam nawet na jakiej stronie to było . Orłem webmasterem też nie jestem i tak wstawiłam obraz , że uciachało mi dół :) Mam nadzeje , że teraz sobie poradzisz . Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki, Edyta. :) Obejrzałam obraz. Się podobał. Faktycznie - robi wrażenie. I przywodzi mi na myśl mniej więcej XIV - XV-wieczne obrazy. Bardziej XV-wieczne. Te z Wysp Brytyjskich, z jakimiś motywami anglosaskimi lub celtyckimi.
Nie to, żeby tam były te radosne zwierzątka, co się kończą splątanymi fiftaszkami (nie wiem, czy kojarzysz), ale coś jest takiego w tej dziewczynie, co sprawia, że widzę Irlandię...

Dobra, a teraz o wierszu, bo żem się o obrazie niepotrzebnie rozgadała. ;)

Przeczytałam jeszcze raz. "Na trzeźwo" i z obrazem obok. ;)

"czy bardziej kochasz mnie czy morze i czy" - owo "i czy" moim zdaniem rozwala rytm. Nie podoba mi się.
"czy wrócisz do mnie czy tez wygra ona"
Poza tym nie mam zarzutów. Wiersz mi się podoba. Zwłaszcza z uwagi na fakt, że o tęsknocie z morzem w tle. Ale to już mówiłam, prawda...? ;D
Podoba mi się, podoba, podoba. Za każdym czytaniem bardziej. :)

A tak na inny temat - znasz może Caspara Davida Friedricha? Bo skoro podobał Ci się tamten obraz, to zapewne spodobają Ci się również te, do których wpisałam poniżej linki. Również jest na nich morze i ogromna tęsknota. Pustka. W dodatku bardzo realistycznie namalowana.
To oczywiście tylko kilka jego obrazów o tematyce morskiej. Ale jeśli będziesz chciała obejrzeć więcej, to sobie gdzieś znajdziesz... :) Nietrudno je dorwać. ;D
Na początek dwa podobne obrazy. Pierwszy przerobiony przez kogoś komputerowo, a drugi to "oryginał" Friedricha.
[url=http://japan.helnwein.com/stc/ghpicts/gh1559.jpg]"Morze lodu" - ultramaryna[/url]
[url=http://www.poster-24.de/images/fc00_00022.jpg]"Morze lodu" - oryginalny kolor[/url]
Do tego nie znalazłam tytułu, niestety...
[url=http://static.twoday.net/Waterworld/images/nebel-caspar-david-friedrich.jpg]okręty we mgle[/url]
A tu taki dość cukierkowy jak na Friedricha. Ale też ładny. :)
[url=http://www.ze-card.com/images/friedrich/friedrich12.jpg]"Widok portu"[/url]
Tu co prawda nie morze, ale ta mgła wygląda, jakby się pieniła i rozbijała o skały...
[url=http://www.success.co.il/knowledge/images/Wanderer-above-the-Mists-Friedrich.jpg]"Wędrowiec przed morzem mgły"[/url]
I mój ulubiony. Nie z morzem, ale za to "mroczny i gotycki" -
[url=http://www.songsouponsea.com/Promenade/Cloister.jpg]"Opactwo w dąbrowie"[/url]
Mam nadzieję, że się miło oglądało. :)

Pozdrawiam, R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie Rhiannon , że znalazłaś czas i ochote na meczenie sie z nieszczesna stroną . Obraz jest naprawde ładny szkoda tylko , ze nie mam linka do oryginału bo to co widac na mojej stronie jest uciete i do tego 'obrobione " juz - stąd te jasne i przeźroczyste kolory .
Dziewczyna faktycznie wyglada na Irlandke - tez miałam takie wrażenie :)
Co do słów "czy " i "też" to sie zgadzam - cos jest nie tak ale to chyba nie kwestia rytmu . Przy pisaniu widziałam to jednak nic lepszego nie pasowało mi tam do całości .
Friedricha nie znalam i własnie mam okazje - to "Morze lodu" najbardziej przykuwa moja uwagę . Pomyśl jak idealnie pasowałby do zakończenia tej historii - on chciał powrócic , zrozumiał w końcu co jest dla niego wazne a tu taki pech - statek roztrzaskał sie u wybrzezy ... ale nie popełnie drugiej cześci bo co niektórzy nie wybaczyliby mi tego:))
Dzieki za linki i ucieche dla oka
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "też" chodziło mi bardziej o to, że masz błąd. Literówka. Nie ma kropki nad "ż". :) Bo poza tym może być. Faktycznie, brzmi trochę kostropato, ale do przeżycia. Z kolei bez tego "też" rytm by się zawalił. Więc zostaw. Tylko dorób tam tą kropkę. :)
A Friedricha polecam całym sercem. To mój ulubiony malarz romantyczny.
Jeśli chcesz obejrzeć więcej jego obrazów bez wychodzenia z domu, to wklep w wyszukiwarkę "caspar david friedrich" - wyskoczy Ci tego mnóstwo.
Mnie osobiście najbardziej podobają się jego pejzarze zimowe albo późnojesienne. Te, gdzie we mgle i zapadającym mroku majaczą nieśmiało zrujnowane gotyckie budowle. Albo jest jasno. Tak jasno i przejrzyście, że wyraźnie widać bramę cmentarną, łopaty wbite w ziemię i rozkopany grób pod murem. ;)
A najlepiej wybierz się do biblioteki, tam na pewno mają album Friedricha. Zobaczysz jeszcze więcej jego obrazów, niż w necie. Bo to, co jest w sieci, to tylko wierzchołek góry lodowej. W dodatki najlepszych dzieł nie ma albo są w takich rozmiarach, że się pochlastać można, nim człowiek cokolwiek zobaczy. ;D

Pozdrawiam, R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - kropki nie zauważyłam . Bardziej skupiłam się nad użyciem tego słowa ale błąd już poprawiłam.
Obrazy publikowane w necie faktycznie nie są najlepszym odzwierciedleniem całego dzieła zwłaszcza jeśli umieszczane są przez takiego fachmana jak ja:))
Malarza już zapisałam i przy najbliższej okazji wpadne do biblioteki mając nadzieję , ze znajdę album z jego dziełami .
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...