Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Haiku wędkarskie


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Fajny obrazek... Taki troche bleeeee, ale bardzo zywy.... :o)

Tuz po burzy
wijace się robaki
na ciepłym asfalcie


Twoje spostrzeżenie do mnie bardziej przemawia niż "raj" Waldka. Waldka teskt moim zdaniem jest troszkę przegadany, chociażby "pada...deszcz" - jak deszcz to pada, wystarczy: letni deszcz. Po drugie pozostawia zbyt duże pole manewru dla mysli czytelnika: "raj dla wędkarza" czy chodzi o to, że wędkarz uwielbia kałuże bo przypominają mu dzieciństwo i chodzenie po nich w gumowcach, czy zmęczony letnim upałem wyciągnął się na mokrym asfalcie i odpoczywa, czy o łatwo dostepne, tłuste robaki, których pełno na asfalcie?

letni deszcz -
na asfaltowej drodze
połów robaków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Fajny obrazek... Taki troche bleeeee, ale bardzo zywy.... :o)

Tuz po burzy
wijace się robaki
na ciepłym asfalcie


Twoje spostrzeżenie do mnie bardziej przemawia niż "raj" Waldka. Waldka teskt moim zdaniem jest troszkę przegadany, chociażby "pada...deszcz" - jak deszcz to pada, wystarczy: letni deszcz. Po drugie pozostawia zbyt duże pole manewru dla mysli czytelnika: "raj dla wędkarza" czy chodzi o to, że wędkarz uwielbia kałuże bo przypominają mu dzieciństwo i chodzenie po nich w gumowcach, czy zmęczony letnim upałem wyciągnął się na mokrym asfalcie i odpoczywa, czy o łatwo dostepne, tłuste robaki, których pełno na asfalcie?

letni deszcz -
na asfaltowej drodze
połów robaków

Proponuję wersję hiszpańską. "se llueve" w języku hiszpańskim oznacza pada (deszcz)i tylko deszcz; podobnie jak w języku polskim słowo "deszcz" zawiera podstawowe okreslenie "pada", które mozna modyfikowac np. leje, siąpi, zacina - ale to ciągle oznacza, ze pada.

se llueve en verano -
por el camino asfaltado
se pesca los bichos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...