Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Henrietta i ja


Karol Samsel

Rekomendowane odpowiedzi

foliowe bielmo na źrenicy Henrietty
ma odcień włosów Brigitte Bardot

proszę otwórz oko pozujesz
patrz na aparat jak na akt nadziei


wczoraj sprzedając pomidory
mandarynkowo nieświadoma
wiotczała w pajęczynie warzyw

nalegam zegnij łokieć
jakby to było siódme piętro
druga sekunda samobójczego skoku


zastanawiałem się wtedy
czy w jej domu przed wyjściem
chleb spływa masłem czy opiłkami

ależ wiem że to nie egzekucja
mimo to na chwilę wyobraź sobie czuwanie
już pod ścianą jeszcze na powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



No dobrze, zgubiłem się:)... Czy mogę prosić o wyjaśnienie? Zapewniam, że jestem tym, za kogo się podaję. Nick w żadnym razie nie kłamie:). Czyżby w takim razie jakieś skojarzenia z kimś innym - dlaczego? Przesyłam serdeczne pozdrowienia:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • W kieszeni świątynia z polskim numerem pcham wrota nagle uduchowiona cisza i zewsząd te wspaniałe ikonki   Z wrażenia klękam przed jakimś długim białym skrótem  jak przed ołtarzem materialnym 
    • @Łukasz Jasiński mam wydaną przez Empik książkę, drugie wydanie chcę tańsze, delikatnie się będzie różniło, choć te pierwsze jest unikatowe, bo jest tam moja nagość dla wnikliwych:) w tym drugim już tak nie będzie haha 
    • @violetta   Ufff... Co za ulga... Im mniej grafomanów, tym: dużo lepiej dla poetów, nawet gdyby pani zechciała wydać tomik wierszy - nikt pani nie wyda, no, może Empik jako towar komercyjny, natomiast: w praktyce to wygląda tak - to wydawcy powinni walić drzwiami i oknami do pisarzy i poetów, dalej: od nowego roku napisałem czternaście wierszy i gdybym do końca roku napisał trzydzieści wierszy - nigdzie nieopublikowanych, wtedy - właśnie - przychodzi wydawca i wydaje tomik wierszy - tak to działa, biorąc pod uwagę, iż jestem osobą niesłyszącą i trzy razy lepiej piszę od osób słyszących... Każdy wydawca bez problemu mógłby mi zrobić reklamę i miałbym stałych czytelników, patrz: wczoraj napisałem i opublikowałem - "Ostatni zachód" - jaką mam liczbę czytań? Najwidoczniej trzeba być osobą słyszącą, mieć ukończone studia, być poprawnym politycznie i mieć znajomości - wpływy - wtedy zostaną otwarte drzwi... Można również wydawać zbiór wierszy, dajmy przykład: od tego - do tego roku.   Łukasz Jasiński 
    • @befana_di_campi   Bo to jest właśnie, proszę łaskawej pani, poezja przez wielkie "c" - nikt tutaj nie ma takich komentarzy jak, nieskromnie powiem, ja, większość tutejszych wierszy to zwyczajna grafomania, która jest wrzucana bezpośrednio - wprost - bez żadnego przemyślenia i szlifierki, ot tak: automatyczne wierszydła sformalizowane - puste, sztuczne i zimne - żadnej wewnętrznej empatii, dziękuję za komentarz.   Łukasz Jasiński 
    • @MIROSŁAW C.   Nie, to zwykła i prosta rymowanka, którą napisałem wczoraj i szlif, otóż to: chcieliście, to - macie, a pan powinien zacząć czytać wszystko od początku to - co tutaj opublikowałem - nie jestem uczniem - grafomanem, tylko: starym - wygą, dziękuję za komentarz.   Łukasz Jasiński 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...