Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

A złota jesień?


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Psorze!!!

Kończy się wrzesień,
świat mżawką płacze
i posmutniało
niebo bez slońca. A złota jesień?!
Może pażdziernik ziemię ozłoci znów
ciepłem jesiennym...


Marianno Katarzyno;
a jakby tak zamiast "świat mżawką płacze"; dać inną metaforę, bo sama przyznasz, że ta wielce wyrafinowana nie jest;
mam pytanie o ten wielokropek na końcu utworu, czemu on służy? zwykle oznacza chwilkę milczenia, ale to przecież koniec wiersza, milczenie i tak jest;

powodzenmia przy kolejnym utworze;
pozdrawiam
ewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



No!
I tak proszę trzymać.
:D
b
PS. Do Ewy: i co? ;)

a tam, nie znam się, niewierna dusza - nie zaufałam metodom dydaktycznym;)
jesteś bardziej przekonujący niż ja; tak, no niech będą gwiazdki, i więcej może różu, bo te chmurki takie smutne;
a te trzy kropki, faktycznie, nie zauważyłam nawet ile dopowiadają, szczególnmie na końcu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnie komentarze

    • @keicam ładnie. Chcieć to móc
    • W gwiazdy zaglądałam, by przyszłość widzieć swą. Wyrocznię wciąż pytałam, czy będzie ze mną on.          Tak późno zrozumiałam,          co dusza szepcze mi,          ona wie najlepiej           - jak nikt!   A rozum mój tak głupi, nie słyszał szeptu z dna, Wolałam iść się upić, a serce biło w takt.        Tak późno zrozumiałam,         co dusza szepcze mi,          ona wie najlepiej           - jak nikt!   Choć tyle było znaków, tych godzin, białych piór, ja ślepa byłam na to, waliłam głową w mur.           Tak późno zrozumiałam,           co dusza szepcze mi,           ona wie najlepiej            - jak nikt!      
    • a mnie jest szkoda lata i jego światłocieni czekam gdy Zeus luty w gorączkę lata zmieni wirują planety i globy w takt ramion srebrnego młyna czy Księżyc jest częścia ozdoby biżuterii Nefretete? jestem piechurem podniebnym i aktorem z variette   Astat. Bizmut. Neodym. do Proxima Centaurii są dwa lata świetlne już niedługo wiosna maj i orszaki bzów kwietne pragnę  by lato nigdy się nie skończyło byłoby parno i duszno i jakże niezmiernie miło!    
    • @Hiala Może jasna, w każdym razie trochę bardziej dałoby się zrobić. Naprawdę dało by się. Ale wygląda na to, że wola wyższej inżynierii społecznej na ten moment jest wprost odwrotna...
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...