Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnie komentarze

    • @agfka podoba mi się kilka rzeczy, a hermetyzm tekstu jest intrygujący; odnoszę jednak wrażenie, że Autorka fajnie by pisała współczesną poezję ; gdyby nie zaistniała pomiędzy jakaś potrzeba zbędnych rymów, czy inwersji...warto przemyśleć.   pozdrawiam.
    • ... to jakby dwa wiersze, dwie twarze starszych ludzi. Pierwsza część traktuje dla mnie o patodziadziusiach  spędzających czas głównie  przed ekranem (kobiety są zawsze bardziej )zajęte ; pozornie nobilnych panów,  z nadmiarem czasu i niedosytem uwielbienia , na które przy swojej aparycji - w realu, NIGDY nie mogliby liczyć;  którzy szukają podniet, buziek, znajomości, szukają na siłę.    pierwsze trzy strofy - są świetne, choć dla samego wrzynania się , może znalazłabym jakiś ekwiwalent...   Dalsza część jest mocna, dosadna, do bólu prawdziwa. Na "muzyczne ucho" - przeszkadza mi bliska odległość zwrotów : to te, potem, za tymi. Później, kolejny zaimek - Swoje.   to z mojej strony drobne marudzenie, czysto brzmieniowe, bo te drobiazgi nie odbierają wartości wiersza. Zastanawia mnie natomiast brak jego spójności. Czyżby zabieg wprowadzenia dwóch zupełnie kontrastujących cząstek, był celowy, aby ukazać degrengoladę postaw : czasu pokoju  i czasu wojny ?   Czy człowiek musi być poddawany najwyższym próbom, aby ukazał swoje człowieczeństwo, bo w dobrobycie, przy spokojnym niebie, wychodzi z niego pospolita świnia ?   ciekawe. pozdrawiam miło.  
    • To może odsłoń okna, będzie na co popatrzeć :)
    • @Starzec Niby niewiele, zatem spełnienia życzę :)
    • ...choć sięgnięcie gwiazd , to wyświechtany już mocno zwrot - puenta tekstu, po prostu wymiata ;)), pozdrawiam.       P.S Ładna grafika w awatarku....
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...