Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Nic już nie będzie jak dawniej


DrDrei

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego spotkało to właśnie nas
przyszło tak nagle
zmieniło w piekło ten czas
przypomniało nam o diable

z szybkością światła
z siłą trzęsienia ziemi
runęła upadła
nie widać szans by los odmienić

toniemy
jesteśmy prawie na dnie
i nawet gdy się od niego odbijemy
nic już nie będzie – tak jak dawniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko co do treści - merytorycznie- jak się ma Ducha diabeł nie straszny, a że zmienia -zawsze po coś.Jak się nie rozplątuje pajeczyny -tylko tkwi w niej- nie zaskakuje chyba widzenie braku szans.Ale za późno nie jest ....póki żyjemy?Nie podoba mi się ten wiersz.Obrazuje poczucie przegranej jeszcze przed próbą walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałam, aby ktoś dokonywał konstrutywnej krytyki mojego wiersza i nadal chcę, aby jego czytelnicy tak robili. Tak więc postanowiłam napisać dokładnie, dlaczego Twój wiersz mi się nie podoba (nie przejmuj się, prawie każdy zaczyna od zera i pisze kiepskie wiersze [ja nadal mam niewiele ponad 0, ale coś nie coś wiem]. Tak więc... odradzam rymy (osobiście ich nie lubię i nie tylko ja... poza tym rymy żeby były naprawdę udane wymagają umiejętności i dlatego moim zdaniem za rymowane wiersze powinni się brać Ci, którzy pisza naprawdę dobrze). Ponadto wszystko jest dosłowne,jasne, przejrzyste, a wiersze mają skłaniać do zadumy, do przemysleń, do odnajdywania sensu wiersza i jakiegoś przekazu. Tutaj tego nie ma. Skomplikuj trochę ten wiersz, dodaj matafory i inne środki stylistyczne, tak żeby miały (najlepiej) dosłowne, ale i przenośne znaczenie. Życzę powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest niedzielna poezja? owieczka, choć chyba dość nowa na forum to mnie zmobilizowała do rzeczowości: nie publikuj tekstów rymem jeśli nie jesteś w tym świetny (po powyższym wnioskuję, że do najlepszych nie należysz) a do dlatego, że nawet osoby, które rymować nie potrafią potrafią zły rym rozpoznać i cała ewentualna mowa na temat tekstu gdzieś bokiem puszcza treść i całą resztę a wszyscy będę jechać Cię za rym (bo to naprawdę najszybciej zauważalny błąd), cieszy mnie, że nie próbowałeś pisać sylabicznie, ponieważ to jest drugi w kolejności błąd początkujących, dobra ja poruszę jeszcze jedną sprawę-w tekście zamieszczaj tylko najtrafniejsze określenia i nie powtarzaj tej samej treści bez żadnego konkretnego powodu i w ddugiej strofie masz wers "runęła upadła" oba słowa mają w tym wypadku pokrewne znaczenie więc jest o jedno za dużo, to się nazywa przegadaniem i jak będziesz ten błąd popełniał, to również możesz liczyć na ostre cięgi
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...