Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Step


riho

Rekomendowane odpowiedzi

Step ciągnie się jak okiem sięgnąć. Trawa faluje w podmuchach letniego wiatru niczym wzburzone morze. Gdzieś tam, wśród tych fal jestem ja. Jestem sam, nie ma tu nikogo oprócz mnie. Jest ciepło, nie potrzebuję ubrania, jestem nagi. Leżę w trawie i patrzę w chmury przewalające się nade mną. Podziwiam ich fantastyczne, bez przerwy zmieniające się kształty. Jestem tu ja, morze traw poruszanych wiatrem, Słońce, niebo i chmury. Pełna harmonia. Dobrze mi tak leżeć i nie myśleć o niczym. Robi mi się coraz bardziej błogo, powieki opadają na oczy, zasypiam.

Leżę w trawie i patrzę w chmury przewalające się nade mną. Słychać tylko szelest ciepłego wiatru w wysokich źdźbłach. A jednak... Jest coś jeszcze. Słyszę szmer Twoich kroków. Po chwili jesteś przy mnie, naga i piękna jak nic na świecie. Nie mówimy nic, tylko w naszych oczach falują oceany miłości, te wszystkie świetlne lata tęsknoty, które przeminęły... Nagle rzucamy się sobie w ramiona i nie liczy się już nic więcej, tylko Twoje kruczoczarne włosy, usta, ramiona, piersi... Kochamy się tak w tej trawie nie widząc i nie słysząc nic wokół siebie,
zespoleni w jedno ze sobą, ze światem, z Kosmosem, wirujemy razem z nim aż do ostatecznego spełnienia...

Otwieram oczy. Leżę nagi w trawie, nade mną przewalają się chmury o fantastycznych kształtach. Jestem sam, trawa wokół mnie jest wygnieciona. Wstaję, idę w swoją stronę. Wiem, że gdzieś tam, bardzo daleko stąd, robisz dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Leżę w trawie i patrzę w chmury przewalające się nade mną. Słychać tylko szelest ciepłego wiatru w wysokich źdźbłach. A jednak... Jest coś jeszcze. Słyszę szmer Twoich kroków. Po chwili jesteś przy mnie, naga i piękna jak nic na świecie. Nie mówimy nic, tylko w naszych oczach falują oceany miłości, te wszystkie świetlne lata tęsknoty, które przeminęły... Nagle rzucamy się sobie w ramiona i nie liczy się już nic więcej, tylko Twoje kruczoczarne włosy, usta, ramiona, piersi... Kochamy się tak w tej trawie nie widząc i nie słysząc nic wokół siebie,
zespoleni w jedno ze sobą, ze światem, z Kosmosem, wirujemy razem z nim aż do ostatecznego spełnienia..."

To - patetyczne. "Kruczoczarne włosy", "wirujemy razem z nim aż do ostatecznego spełnienia...". Pomysł - ok. Całość - do dopracowania. Narazie jest to tylko jedna myśl, brakuje mi czegoś większego.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za życzliwe słowa, ale i za krytykę. To są naprawdę moje początki, bo choć pierwsze opowiadanko napisałem w 1998 roku, to do chwili obecnej mam ich zaledwie kilka. "Step" jest stosunkowo nowy, ma trochę ponad 2 miesiące. Został napisany dosłownie w ciągu pół godziny, a do jego powstania bardzo przyczynił się... sen. Piszę raczej "do szuflady", ale przypadkiem trafiłem na to forum i pomyślałem sobie, że warto by było sprawdzić jak ta moja pisanina wypada na tle innych. No i sprawdziłem :)
Następne opowiadanko już niedługo - również "o stepie", ale jednak trochę inne. Na "coś większego" na razie się nie porywam, ale pewnego dnia - kto wie?...
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...