Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Wujek S.


chmura

Rekomendowane odpowiedzi

naprawde sa okrutnijsze wojny na swiecie, sa bardziej cierpiace narody niz Irakijczycy (nie umniejszajac ich cierpienia) i w innych meijscach świata jest wiecej niesprawiedliwosci

Ja wiem po co przybyli amerykanie do Iraku, wiem co znaczy beczułka ropy ale wiem tez kto jest gorszy oni czy husajn. Najwieksza wina amerykanów wobec swiata nie jest super medialna i modna woja w iraku, bo ona daje przynajmniej mozliwosc wyladowania zlosci frustratów, a to ze usciskaja zakrwawiona w Czeczeni reke putina

no ale irak jest blisko i jest przyjemny przeciwnik-USA a Czeczenia , Tybet sa malo okreslona, daleko, coraz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na polityce i uwazam tak jak Mirek ze na tym sie trzeba znac aby sie wypowiadac na ten temat.

Nie przepadam za wierszami politycznymi, ani za historycznymi, ale ten nie jest az taki polityczny.Podoba mi sie bo urzywasz bardzo lkadnych wyszukanych metafor


Moze to glupie pytanie..Tylko dlaczego Stalihn skoro to wiersz o Iraku



[sub]Tekst był edytowany przez Dorma dnia 29-12-2003 13:07.[/sub]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


To pytanie do Mirosława Serockiego. To on skojarzyl wiersz ze Stalinem. Moze dlatego
"(...)Stalin powziął decyzję, aby zagrać syjonistyczną kartą w celu blokowania dostaw nafty na Zachód - a z czasem - zdominowania krajów bogatych w złoża naftowe. W celu doprowadzenia do wojen żydowsko-arabskich, NKWD przeprowadziło szereg brutalnych i morderczych pogromów ludności żydowskiej we wszystkich krajach satelickich w latach 1945-46, a następnie otworzyło specjalne przejścia w żelaznej kurtynie, zastrzeżone wyłącznie dla Żydów. Wypędzonych Żydów Sowiety zbroiły bronią z Czech przed ich wyjazdem do Palestyny."
Jak widac dosyc uniwersalny wiersz. Ale taki wlasnie mial byc. I o Iraku i o Stalinie... Kazdy ma prawo znalezc w nim cos dla siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...