Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Kalejdoskop imion


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panno Marcjanno, paniemko miła
w "Kalejdoskopie żeś uwieczniła"
imię swe rzadkie, lecz nienaganne,
a więc witamy pannę Marcjannę.

A jak już jesteś to płyń na fali
żeby i inni ciebie poznali,
wykaż się kunsztem, polotem błyśnij
i jakiś piękny wierszyk nam wyśnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie witam Ciebie Marcjanno
po staropolsku - Witaj Waćpanno!

Bardzo się martwię i ubolewam
bo co się stanie jak spadniesz z drzewa
jako ta gwiazdka z czubka choinki,
szkoda by było miłej dziewczynki.

Więc jak już wdrapiesz się na choinkę
to miej ze sobą chociażby linkę
i przywiąż mocno się do gałązki
choćby i nawet gumką podwiązki.

Potem rozbłyśnij iskier feerią
i prześlij uśmiech mi z kokieterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mów mi skarbie po imieniu,
nie mów panie, tylko Heniu,
a wnet będę twym wybawcą
bowiem jestem rzeczoznawcą
gdyż uwielbiam skoki w bok,
czy dla ciebie to jest szok?

Można skakać w tył i w przód,
i przed skokiem zrobić zwód,
można skakać w dół i w górę,
lecz ja w bok, bo mam rupturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @violetta dziwne, że ty tak wierząca, ponoć w pana boga tak się brzydzisz ludzi, a może to ty masz brzydki zapach? polecam addict, jakby co, na innym portalu chwaliłaś się, że w końcu masz dostęp do wody, czyli powinien, teoretycznie współgrać z wyszorowanym ciałem;)
    • @hania kluseczka mi się po prostu nie chce pracować, wypalenie zawodowe:) miałam fajną pracę, ale umarł szef, wszystkie następne to już mi się nie podobają, ale mam kogoś kto mnie wspiera w tym :) a latać mi się do ludzi nie chce wąchać ich brzydkie zapachy:)
    • @befana_di_campi Wybacz zatem, że komentarz z mojej strony padł pod komentarzem do Dagmary, który wydał mi się śladem odnośnie  słów 'efebo-mężczyźni', jakie skojarzyły się z homoseksualistami.   Jeśli sobie życzysz, bym usunął swój komentarz, z radością w śmietnik wyślę-:)   Pozdrawiam i przepraszam, jeśli uraziłem

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Nie byłem w Wieliczce, tak samo w Polsce od dłuższego czasu nie przebywam, a w wierszu wyczułem świat owodniowy, który po pierwszym czytaniu dał moją dłonią z automatu odpowiedź w formie pierwszego komentarza.   POZDRO!
    • @violetta ale co na pokaz? jakie wyświetlenia? mnie to gówno obchodzi a w domu to można umrzeć, najlepiej, podczas odświeżania strony, masz bardzo dużo czasu, masz odchowane dzieci, żadnych obowiązków, swoją pracę olewasz i nie jesteś odpowiedzialna za to co robisz. latać do innych??? co to  bzdury, inni sami do ciebie lgną i naprawdę nie trzeba do nikogo latać, żeby mieć przyjaciół, wystarczy się interesować nie tylko marnym czubkiem swojego nosa
    • @hania kluseczka no tak, wszystko na pokaz, żeby mieć jak najwięcej wyświetleń:) patrząc na wszystkich ludzi, wolę mieć swoje zajęcia w domu, nikomu do tego, nie mam tak czasu, żeby tak latać do innych. Byłam na spacerze, mało ludzi, bo padało, a był przyjemny wiatr. Haniu dobrze, że masz przyjaciół, dla mnie to za dużo, bo ja swoje rzeczy nie ogarniam:)  @Rafael Marius ja żyję teraźniejszością , rzadko coś wspominam, chyba, że mi się coś przypomni. Lubię najbardziej spędzać ze sobą czas :) a czas jest w życiu najważniejszy:) 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...