Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

"Kocham"(konkursowy?)


Rekomendowane odpowiedzi

Nadużywane i przesadzone - to prawda
(Kocham) - tutaj mozna by parenteze wstawic: (kocham)
Dziś takie banalne - nie kończyc kropkami, sam koniec wersu oznacza przerwę
I choćby perłą było - efekt "by-by", może inwersje ?
tą z lamusa, - podobnie jak wyżej - prosze przeczytac na głos
retro,nieoryginalną - i zmieniłem końcówkę

Moja rada - zawsze przeczytac na głos, wyłapuje sie wtedy pewne błędy techniczne. Nie używac kropek na końcu wersów.Przemyslec i wysyłac na konkurs :)
pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za techniczne wskazówki-może i lepiej się czyta utwór po kosmetycznych zmianach,ale...chyba zmienia się wtedy również siła przekazu.Ta techniczna poprawność nie idzie jednak w parze z wymową utworu-do mnie bynajmniej tak technicznie poprawiony wiersz już nie "przemawia".

Co do zmiany końcówki-
'retro,nieoryginalne' to określenia dla tytułowego 'kocham'a nie dla perły do której przyrównuję owo'kocham' dlatego nie zmieniam tej końcówki na zaproponowaną,'nieoryginalne' jest tu rymem dla 'banalne' i mimo,że wiersz jest "biały" to ta lekka dźwięczność ma za zadanie spoić w całość myśl przewodnią i ułatwić jej przekaz.

Skorzystam natomiast z rady dotyczącej pozbycia się "kropek"na końcu wersów i wzmocnienia tytułowego 'kocham' dzięki parentezie,co do inwersji-"I choćby perłą było" może być,ale w zdaniu "to tą z lamusa" wykreślę 'tą' a dodam 'tylko'.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystkie sugestie-czekam na kolejne komentarze.Konstruktywna krytyka mile widziana ;)

Pozdrawiam.

A oto "Kocham" w nowej odsłonie:

Nadużywane i przesadzone.
(kocham)
Dziś takie banalne.
I choćby perłą było
to tylko z lamusa,
retro,nieoryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...