Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Moc wspomnienia


Rekomendowane odpowiedzi

Te liście, szeroko rozłożyste,
Zielenią oślepiające wszystkie dusze czyste.
Płonąc i płynąc zdumiewają
Podróżnika, olśniewają.

Szkodą jest, że z czasem nawet one
Upaść muszą.
Schną wraz z podróżnika duszą.

Lecz cóż to? Jakaż zmiana?
Podróżnika wspomnień garść się trzyma,
Wraz ze śnieżnych puchem pokładana
Jeszcze mocniej wzywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Kwiatuszek @Nata_Kruk  I bardzo szybko mi ten wiersz przyszedł. Jakieś dwie godziny i.... ciach. Z wielką frajdą napisany. A na drugi dzień tylko parę poprawek i gotowe. Inne wiersze trzeba dosłownie wymęczyć. Każde słowo wywalczyć i z mózgu siłą na papier jak cytrynę wycisnąć. A ile się przy tym szarych komórek napsuje i supłów na neuronach porobi, o tym już nie chcę mówić. Czasem mam wrażenie, że jest to jeszcze bardziej szkodliwe niż picie na umór spirytusu przez cały weekend. :-))))) Pozdrawiam i dziękuję za spodobanie się.
    • błądzę w ciemności upadam nawet oświetlam drogę własnym przykładem
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Witaj - dokładnie tak każdy dzień innym zaskakuje pozytywem -            - miło że czytasz -                                                                  Pzdr. Witam - taki jak napisałaś  - wiersz od serca -                                                                                       Pzdr.serdecznie. Witaj - cieszy mnie owa ładność - dziękuje -                                                                                Pzdr.uśmiechem. @corival - @Rafael Marius - @sisy89 - pięknie wam dziękuje - 
    • @Stracony są różne wizje roli poety. Bardzo różne. I różni są poeci. Mi najbliższa jest teza, że robię w branży rozrywkowej i najwięcej piszę tęsknotą. O tym czego mi brakuje, a nie o tym co mam w nadmiarze. I ja akurat prawie w ogóle nie panuję nad odbiorem swoich tekstów, a piszę je niekiedy bardzo szybko. A jak już ich napisałem z chyba tysiąc relatywnie mniej się tym przemuję ;))
    • @poezja.tanczy ↔Dzięki:)↔Ano właśnie, jak rzekłeś. To takie nawiązanie do sytuacji, gdy pewne podobieństwo zachowań, może wytworzyć dany odruch decyzyjny. Lepiej "żabie" bociana" ominąć:)↔Pozdrawiam też miło:~)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...